Menü

Ajax ile Sohbet Odaları Oluşturma

Ülkemizdeki internet kullanıcılarının büyük bir kısmının, interneti kullanma amaçlarının diğer insanlarla sohbet etmek olduğunu söylersek sanırım yanlış bir saptama yapmış olmayız. Eskisi kadar revaçta olmayan mIRC sistemi yerine, birçadequate alternatif var. Ayrıca bazı web siteleri, yine kendi siteleri üzerinden sohbet yapma olanağı sağlıyor. Eğer bir website online veya weblog sahibi iseniz, sitenize ajax, php tabanlı sohbet odaları eklemek ilginizi çekebilir. Gerçi bu işlemi yapacak eklentiler, widgetlar mevcut olsa da bunlar da denemeye değer uygulamalar.

Vereceğim sistemlerin hepsini test etme şansım olmadı. Ama biraz bilgi sahibi olanlar için gerek indirilen dosyalar içerisinde, gerekse de yapımcı sitelerde kullanım ve kurulum talimatları mevcut.

 

phpFreeChat: İndirmek için tıklayınız. kıntı çekmeyeceksiniz.
 Ajax ile Sohbet Odaları Oluşturma

Chatr: İndirmek için tıklayınız. set up.php dosyası ile Chatr’ı aktif hale getiriyorsunuz.

 Ajax ile Sohbet Odaları Oluşturma

simplest Demo
Bu sistem advertı gibi oldukça basit. Yalnızca iki dosyadan oluşuyor. Ancak diğer alternatifleri kadar seçeneğe sahip değil.
 Ajax ile Sohbet Odaları Oluşturma

BlaB! Lite three: İndirmek için tıklayınız. 3, php tabanında MySql desteği gerektiren, tüm internet tarayıcılarında kullanılan bir sohbet sistemi. Düşüokay bağlantılarda iyi performans veren sistem, kullanıcı için herhangi bir ek yüklemeyi gerektirmiyor. Ayrıca uygunsuz sözcüklerin silinmesi de iyi bir özelliği.

 Ajax ile Sohbet Odaları Oluşturma

CShout: İndirmek için tıklayınız. web page uygulaması. İndirdiğiniz dosyayı, html kodlarınızın içine eklediğiniz zaman sitenizin istediğiniz bir yerinde, reklamsız bir sohbet kutusu yer alıyor. Gördüğüm kadarıyla ShoutBoxes’tan hi Demo

Son olarak PM Chat de diğerleri gibi sohbet edebildiğiniz, başkalarını davet edebildiğiniz bir uygulama. Kurulum esnasında yüksek boyutlu dosyaların indirilmemesi bu uygulamanın güzel bir özelliği.

 Ajax ile Sohbet Odaları Oluşturma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.