Menü

Amat Bilir – Çıynaacaglar deyi ödüm sıdıyoru

Bilader, gara cavaala bi yere gederkene çıynanıcam deyi ödüm sıdıyoru. Hindi hebire gazatada, tilevizyonda okuyor, serediyosunuz. İki motur çarpıştı, motur arabaya çarptı, araba motura çarptı…
Ondan sonacımada hebire moturcu suçlanıyoru. Dooru ende memlekette eşguvatılan motur sürüp biseel gaza yapan var. Endelelerine heç acımacan. Emme lekin moturu yavaş süren, gafasına gask dakan biseel dıggatlı moturcu da var. Doğru yolda sivri bela derler. Moturu heç dakan yog trafigde. Tomofiller moturu sürenlerin üsdüne üsdüne geliyoru. Hindi enderde bi gaza olsa moturcu mu suçlu? Onun uçun hebire moturcuları suçlaman. Tomofil sürenler moturcuları ezip geçeceka onlara ne decen. Gardaşım ben moturcuları gorudumdan deel emme lekin durum hakkatan endöle. Milletin zaten parası olsa motura mı biner. Motura binenlerin çoo gariban dakımından. Adam napsın, çarasızlıgdan bi motur alıp biniyoru. Tabi hız uçun alanları gasdeddim yoon. Hindi enderden sesleniyom. Hebire moturcuları suçlaman, ende tomofilcileri de hızaya getirmeye çalışın. Benden böönlüg bu gadar.
Hadi galın saalıcala.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.