Menü

Android 5.0 Jelly Bean

Android 5.0 Jelly BeanEkim ayında Galaxy Nexus ile beraber tanıtılan Android 4.0 Ice Cream Sandwich, daha bir çadequate telefona yüklenemeden Android 5 haberleri çıkmaya başladı.Tanıtılmasının ardından neredeyse 6 ay geçen Android 4.0 ICS, üreticilerin yüksek güncelleme hızları sayesinde hala yaygınlaşamadı. Yaygınlaşcouldı geçtik, güncelleme alan telefon sayısı bir elin parmakları kadar bile değil.

Tabi Google çalışmaları durdurmuyor ve Android 5.0 Jelly Bean ile ilgili çalışmalara devam ediyor. Gelen haberlere göre Android 5.zero Jelly Bean, 2012'nin ikinci çeyreğinde piyasaya sunulacak.

Android 5.0 Jelly Bean, Android four.0 gibi hem tablet hem de akıllı telefonlarda kullanılacak. Google strateji değiştirmediği taktirde artworkık tüm Android sürümleri hem tablet hem de akıllı telefon desteğine sahip olacak. Android 5.0 Jelly Bean, çoklu işletim sistemi desteği ile gelecek. Yani bilgisayarlarımızda iki ya da daha fazla işletim sistemi kullanabilidğimiz gibi Android cihazlara da çoklu işletim sistemi yolu açılıyor. Google, ChromeOS ve Android 5.zero'in kurulu olduğu cihazları satışa sunarak, ChromeOS'un popüleritesini arttırmaya çalışabilir. Tabi sadece ChromeOS ile beraber çalışmayacak. windows 8 ile Android 5'in aynı anda kurulu olduğu ve cihazı kapatmadan geçişin yapılabileceği tablet modelleri gelebilir. Bu Microsoft ve Google'ın yararı olabilir. Çünkü karşılarında özellikle pill dünyasında iOS gibi zorlu bir rakip var.

Kaynak: sdn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.