Menü

Android Telefonlarda Batarya Tasarrufu

batarya-tasarrufuAndroid telefonlarda batarya tasarrufu,Batarya tasarrufu nasıl yapılır,pil ömrü uzatma,pil seviyesi yükseltme gibi sorulara cevap bulacağız. 
Akıllı telefonlarda en çok batarya yiyen donanım ekrandır. Akıllı telefonunuz LCD ekranlıysa pekte yapacağınız birşey yok malesef. Ama Amoled ekranlar için bunu söyliyemiyeceğim. Yapacağınız ufak tefek şeylerle gözle görülür bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Amoled ekranlardaki tasarrufla alakalı birçok yöntem ve uygulama bulabilirsiniz.Bunun temel nedenide Amoled ekranlar renk yoğunluğuna göre ihtiyaç olmayan durumlarda mesela siyah bir fonu aydınlatma gereği duymaz. 
Konumuzun devamında hem yapacağınız yöntemleri hemde uygulamaları söyleyeceğim.

– Siyah Renkli Duvar Kağıtlarını Tercih Edin

Dümdüz siyah bir duvar kağıdı olmasa bile koyu renkli bir duvar kağıdı seçmek tasarrufu ciddi anlamda arttıracaktır. Bunun için Black Wallpapers uygulamasını kullanabilirsiniz.

– Kilit Ekranı İçin Özel Uygulamalar Kullanın

AcDisplay uygulaması ile kilit ekranınızda gözükmesini istemediğiniz uygulamaları kara listeye alabilirsiniz.

– Koyu Renkli Temalara Sahip Uygulamaları Kullanın

Sıklıkla kullandığınız tarayıcı, sms gibi uygulamalar için koyu renkli tema seçeneği sunan uygulamaları tercih edin. Örneğin Chrome yerine Dolphin Browser’ı tercih edebilirsiniz.

Black Wallpapers İNDİR

AcDisplay İNDİR

Dolphin Browser İNDİR

 

 

Yorumlar 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.