Menü

Android Telefonunuzdan Maksimum Performans Sağlamak

 Android işletim sistemli telefonların kullanımı her geçen gün dahada artmakta. Birçoğumuz bilinçli bir şekilde kullansakta birçoğumuzda sistem hakkında bilgi sahibi olmadığımızdan ötürü zamanla telefonda yavaşlama sezinlemekte. Bu yavaşlıkları ve kasılmaları ortadan kaldırmak aslında çok kolay. Bu sayade cihazımızdan maksimum performans elde etmek mümkün. Bu yavaşlamalara yada kasılmalara hafızada biriken veriler ya da indirdikleriniz neden olabiliyor. Bu sorunları ortadan nasıl kaldıracağımız ise yazımızın devamında detaylıca açıklamaya çalıştım.

Dolu hafızalar için: SD kartınız dolmuş durumda ve siz her yeni bir uygulamayı indirmek için başka bir uygulamayı silmek zorundasınız. Bu sıkça görülen bir durum ve cihazınızın da yavaşlamasının nedenlerinden biri. SD kart kapasitenizin yüzde 80 gibi bir oranı doluysa çoğu zaman da kaçınılmaz. Bunun için SD kartınızı temizlemenize yardımcı olacak uygulamalar mevcut. SD Cleaner vb. uygulamalar cihazınızdaki tüm eski uygulama kalıntılarını ve gereksiz çerezleri sizin için siler ve hafızanızda gözle görülür miktarda yer açar. Siz yine de bir şeyleri silerken dikkatli olun ve iki defa kontrol edin. 

SD CleanerBURADAN İNDİRİN

Arka planda çalışanlar: Eğer arka planla çalışan birkaç uygulamanız varsa bu da cihazınızın yavaşlamasına sebep olur ve performans sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Elbette ayarlar üzerinden direk uygulamalara ulaşarak kapatmaya zorlayabilirsiniz fakat bunu her seferinde yapmak gerçekten zaman alıcı. Bu işi sizin için otomatikman yapacak uygulamalarsa hayatınızı oldukça kolaylaştırır.Özellikle rootlu cihazlar için bir kurtarıcı konumunda olan Greenify bu uygulamalardan biri. Sizin seçeceğiniz uygulamaların çalışma grafikleri ayarlanacak ve uygulama tarafından kapatılarak cihazınızın yavaşlaması engellenecek.

Greenify: BURADAN İNDİRİN

Kalıntılardan kurtulun: Cihazınızdaki kalıntıları silmeyi sıklıkla unutabilirsiniz ki bunlar daha sonra birikerek can sıkıcı hale gelirler. Özellikle cihazınızın hızına büyük bir etki yapan kalıntılar mutlaka temizlenmeli.Bunlardan toptan kurtulmak için hızlı bir yol ararsanız App Cache Cleaner yüklemenizi tavsiye ederim. Uygulama cihazınızda kalıntı bırakan diğer uygulamaları sıralıyor ve böylece siz de neleri silmek istediğinizi daha rahatça görebiliyorsunuz.

App Cache Cleaner – 1Tap Clean: BURADAN İNDİRİN

Yorumlar 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.