Menü

Android Yandex Store Resmen Açıldı

Android Yandex Store Resmen AçıldıArama motoru piyasasına hızlı ve sağlam adımlarla giriş yapan yandex'in googleye benzer bir çgood enough uygulamasına bir yenisini daha kattı. Android platformu için hazırladığı Yandex store hizmete girmiş durumda.SPB instrument firmasını bünyesine alarak Android platformunu hedef alan uygulamalar hazırlayan kuruluş, uzun süredir araştırma-geliştirme çalışmaları yaptığı ve yine Android platformu için hazırlanan Yandex.retailer’u hizmete soktu.

İlk aşamada tüketicilere 50 bin uygulama sunulurken, uygulamalar arasında hızlı ve kolay arama seçenekleri, mobil faturalama ya da kredi kartı ile ücret ödeme, Google Play store’daki sahte ve güvensiz uygulamalara karşı Kaspersky‘le işbirliği yaparak uygulamaları kontrolden geçirilmesi, indirilen uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi ve Rusça, Türkçe olmak üzere ilk aşamada 8 dil desteklemesi uygulama mağazasının sektörde ne denli iddialı olduğunu göstergesidir.
Android dünyasında Google Play retailer karşı iddialı bir alternatif olabilecek Yandex.retailer’u buradan ücretsiz olarak indirebilirisiniz. Sonrasında ise Yandex hesabı ile giriş yapabilir ve ilk aşamada 50 bin uygulamanın yer aldığı mağaza içerisinde keyifli bir gezinti yapabilirsiniz.

Yorumlar 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.