Menü

Backlink Alınabilecek Forumlar

Forum sitesi,forum siteleri,en çok ziyaret edilen forumlar,backlink,backlink alma,kaliteli forumlar,kaliteli forum siteleri…
Evet merhabalar. Bir siteniz var ve bu sitenin tanıtımını yapmak istiyorsunuz, sitenizi geniş kitlelere bir anda tanıtmak ve faaliyet alanınızı anlatmak istiyorsunuz,yada seo açısından düşünürsek sitenize backlink almak istiyorsunuz daha doğrusu kazanmak istiyorsunuz. Ozaman yapacağınız şeyler çok basit ve ücretsiz. Türkiyenin en çok ziyaret edilen forumlarında profil oluşturmak ve imzanız kısmında yada profil kısmında web sitenizin adresini yazmak olacak. Bu sayede yüksek hitli forumlarda linkiniz bulunacak buda size güzel bir backlik kaynağı olacak. Bununla birlikte sitenizi geniş kitlelere tanıtmış olacaksınız. Linkinizi sadece imza kısmında kullanmayabilirsinizde. Birçok forumda sitenizi tanıtın yada yeni siteler başlığı altında alanlar var buralara konu açarak link vererek sitenizi tanıtabilirsiniz. Şimdi gelin bu forumlar birlikte bakalım. Aşağıda listelemeye çalıştım sizler için.

1. R10.net
2.Donanım Haber Forum
3. frmtr.com
4. Chip
5. Shiftdelete
6. pcnet
7. Tahribat
8. Turkhackteam
9. WM Aracı
10. Technopat Sosyal
11. Webtekno
12. Memurlar.net
13. OpenCart Tr Forum
14. İyinet Forum
15. Irc Forumları
16. Ubuntu Forumları

  • Her forumun ayrı ayrı kuralları mevcuttur. Bazı forumlar site tanıtım bölümler için ayrı şablon ve kurallar verebilir, Örneğin, en fazla şu kadar link ekleyebilirsiniz, şunlardan bahsetmek zorundasınız gibi gibi. O nedenle her foruma tanıtım yapmadan önce detaylıca o bölümün kurallarını incelemenizde fayda var, ona göre konular açın. Daha sonra tanıtım yazınızın silinme ihtimali olabilir çünkü.
  • Bazı forumlarda üye girişi yapmayanlara linkler gösterilmeyebiliyor. Bundan dolayı üye olmayan biri sizin tanıtım yazınızı okuduğunda linklerinizi göremiyor. O nedenle forum tanıtım konunuza site adresinizin de bulunduğu logonuzu eklemek mantıklı bir tercih olabilir.
  • Forum tanıtım konularında aşırı linkleme yapmayın. 2-3 anahtar kelimeye link vermek idealdir.
  • Sitenizin adresini yazıp adrese link verirseniz indexsiz url sayınız artar ve bunun doğal bir çalışma olduğu düşünülür. O nedenle buda aklınızda bulunsun. Tanıtım bitince konunun sonuna site adresinizi yazıp, ana sayfanıza link verip yapabilirsiniz bu işlemi.
  • Her forumda aynı tanıtım yazısını kullanmayın, çeşitlilik oluşturun. Atıyorum 20 forumda tanıtım yapacaksanız 4 ayrı tanıtım yazısı hazırlayabilir ve her 5 forumda tanıtım yazınızı değiştirebilirsiniz. Buda aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Yorumlar 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.