Menü

Balen ve Aramdaki İlişki

 

Geçen gün okayızın biri içinde meme geçen bir cümle kurdu. O yüzden cümleyi tam olarak hatırlamıyorum ama sütyenli bir şeydi. Sütyenin teli işte, balen gibisin bazen çadequate can yakıyorsun dedi. Balen benzetmesi bir yana kelimeye takıldım ben. Balen kelimesini ne kadar az kullanmışım hayatımda. Şöyle bir düşününce, neden kullanayım ki bu kelimeyi. ''Aşokayım balenin rahatsız ediyor mu?'' Umm çadequate saçma…

Balensiz bir gecenin ardından, balene benzetilen bir adam olarak, kendimi bir cümle birleştiricisi olarak tanımladım kendime… Belki de sadece sözcükleri birleştirirken bir sürü müzik dinleyen bir adam. Eğer bir gün balenin canını yakarsa beni hatırlarsın çünkü balen hakkında yazı yazan ikinci bir adam daha bulma şansın çok az. Ayrıca bu bir şans mı o da tartışılır ya da tartışmaya değmez. 

wormün balenli cümleler kurdum. Neydi balen? Toparlayan, kaldıran, dik tutan, sarkmayı, zıplamayı hoplamayı önleyen, özetle hatuna kendini güvende hissettiren bir şeydi. Balen hatun dostu, balen göğüs güvenliğiydi. Ya ben?

Balene benzetilirken verdiğim acılardan yola çıokıldı. Oysa balen yalnızca batmazdı…Dik tutardı, toparlardı, hatuna güven verirdi.Evet ben bir balendim, şimdi beni bir kez daha sevebilirsin.Arada acı versemde bir hatunun aradığı her şey bendeymiş.

Vay be ben ney mişim?

Sosyal Medya Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.