Menü

Bilgisayarınızdaki Driverleri Yedekleyin

Dirver backup,sürücü yedekleme,bilgisayar driver yedekleme,bilgisayarınızdaki sürücüleri yedekleme,ücretsiz backup,ücretsiz backup programı, bilgisayarımdaki sürücüleri nasıl yedeklerim… gibi daha onlarca soruya cevap niteliğinde bir konu ile karşınzdayım.
Bilgisayarlarımıza format atmak elzem duruma geldiğinde bizleri en çok yoran kısım format işleminden sonra driverleri güncellemek ve kurmak oluyor. İşte bu sorunu ortadan kaldıran yöntemi ücretsiz olarak bizlere sunan bir programı tanıtacağım. Konumuzun devamında detaylı anlatım ve indirme linkine ulaşabilirsiniz.

Driver Backup yazılımı ile sürücü nasıl yedeklenir:

1. Yazılımı sayfa sonundaki linkten indirelim ve çalıştıralım sonrasında da Language kısmından Türkçeyi seçelim

Driver Backup,Başta sürücülerinizi tarayacaktır 3-5 sn bekleyiniz sonrasında tüm sürücüler görüntülenecektir , varsayılan olarak hepsi seçili gelir , (Siz eğerki sadece belirli sürücüleri yedekleyecekseniz sadece onlara tik koyun), Ben tüm sürücülerimi yedekleyeceğimden hiçbir ayara dokunmadım ve sağ alttaki “yedekle” butonuna basın.

Sonrasında açılan ekranda nereye yedekleyeceğini göstermemiz gerekir bunun için “Dizin” in karşısında yeralan butona basıp (1) yedekleme yerini gösteriyoruz (Türkçeye çeviren buton isminde saçmalamış) ve son olarakta sağ dipteki yedekle butonuna (2) basıp işlemin bitmesini bekleyin.

yedekleme bitince aşağıdaki ekran gelecektir , burada iptal tuşuna basıyorum ve işlemi sonlandırıyororuz.

2. Driver Backup yazılımı ile sürücü yedeği nasıl geri yüklenir:

2. Yedeği aldığınız klasör içerisinde yeralan .bki uzantılı dosyayı gösterin ve aç deyin

3. Sonrasında yazılım ekranında tüm sürücüler belirecektir,hepsini geri yüklemek için , herhangi bir sürücünün üzerine sağ tıklayıp tümünü seç diyelim (3) ve sağ dipteki “Geri yükle” butonu ile yedeği geri alalım.

Tavsiyem birkaç farklı sürücü yedekleme yazlımı ile sürücülerinizi yedeklemenizdir.
Sosyal Medya Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.