Menü

Blog Sitenize Müzik Player Ekleme

Sitenize yada blog sitenize (wordpress,blogger vb) müzik eklemek artık çok kolay. Elbetteki bunun birçok yöntemi var. Bu işlem çok fazla kodlama bilgisi olmayanların işine daha çok gelecek. Ayrıca şöyle bir güzellik mevcut müzikleriniz kendi hostinginizde barınmıyor. Böylece site açılmalarda kasılma,aylık trafik bitti vs. derdi ortadan kalkmış oluyor. Gelelim Sitemize bunu nasıl ekleyeceğimize. SCMPlayer ilk olarak tıklayacağımız site.

Şimdi adım adım neler yapmanız gerekiyor onları yazalım.

1. http://scmplayer.net adresine giriniz. (Üye olmanıza gerek yok!)

     2. Açılan pencerede müzik kutularından birini seçiniz.

     3. “Next (Sonraki)” seçeneğini tıklayınız.

     4. Açılan pencerede soldaki kutucuğa parçanın adını yazınız, yanındaki kutucuğa da parçanın “URL (Link)”sini kopyalayınız. (“URL”yi yüklediğiniz bir site olmalı, bildiğiniz bir URL ya da YouTube’den aldığınız bir URL de olabilir.) Bu biçimde 50′ye dek ekleme yapabilirsiniz. Bunu “Add More Songs (Daha Müzik Ekle)” butonunuz tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

     5. Listeniz tamamlanınça “Next (İlerle)” tuşuna basınız.

     6. Son açılan pencerede, müziğin otomatik çalmasını istiyorsanız “Outo Play (Otomatik Oynat)”ı, karışık çalmasını istiyorsanız “Shuffle Playback (Karışık Çal)”ı, müziğin bitince yeniden çalmasını istiyorsanız “Repeat Mode (Tekrar Modu)”u, “SMC Player”in sitenizdeki konumu için “Placement of Player Bar (Yerleştirme Yeri)”ni tıklayınız (Top=üst, bottom: alt).

     7. Çalma listenizin sitenizde görülmesini istiyorsanız “Show Playlist by Default (Listeyi Göster)”i işaretleyiniz.

     8. Sonunda “Done (Tamamlandı)” butonuna tıklayıp karşınıza çıkan kodu kopyalayınız. Sonra da bu kodu sitenizin ana sayfasında (wordpress için header.php) dilediğiniz yere yapıştırınız. Artık siteniz açıldığında müzik ziyafetiniz hazırdır.

Örnek sitemiz için TIKLAYIN

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.