Menü

Canva – Yeni Nesil Fotoğraf Düzenleme

 Yine birgün internette dolanırken site ile tanıştım. Kısa süre öncede birkaç arkadaşımdan ismini duymuştum. Hemen üye olup içerde gezinemye ve araştırmaya başladım. Karşılaştığım şeyler muazzamdı. Canva aslında kullanıcılarının görsellerini kesmelerini, çevirmelerini, filtrelemelerini kısacası düzenlemesini sağlayarak tüm grafik tasarım ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen online bir uygulama. İçerisindeki hazır şablonlar sayesinde öğeleri sadece sürükleyip bırakarak sosyal medya görselleri, profil kapakları, reklam bannerları ve daha bir çok tasarımı kolayca oluşturabiliyorsunuz. Böylece ölçülerle uğraşmanıza, tasarımı düşünmenize gerek kalmıyor. Beğendiğiniz şablonu seçip ücretsiz bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte verilerinizi anlaşılır kılmak için infografik yapmanıza, profesyonel sunumlar hazırlamanıza, davetiyeler, kartvizitler, logolar tasarlamanıza olanak sağlayan Canva, farklı dosya türlerini destekliyor ve bunbları baskıya hazır çıktılar şeklinde almanıza imkan veriyor. 

Ayrıca Canva, ekip arkadaşlarının aynı anda, aynı projede çalışmasına imkan verir. Böylece herkes tasarımın son halini görebilir, müdahale edebilir ve doğrudan cihazına indirebilir. Canva’yı isterseniz akıllı cihazlarınızdan uygulama olarak isterseniz de kişisel bilgisayarlarınızdan online olarak kullanabilirsiniz. Kendi görsel ve grafik tasarım öğelerinizle yapacağınız tüm düzenlemeler ücretsizdir. Profesyonel amaçlı kullanmak için ücretli paketlere de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar 15

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.