Menü

Çatlı’yı Odunla Öldürdük

Çatlı'yı Odunla Öldürdük‘Susurluk kazasında Mercedes’ın arka sol koltuğunda Abdullah Çatlı oturuyordu. Sadece sağ kolu kırıktı. Kolunu büktük, daha sonra da odunla öldürdük!’

Ergenekon soruşturması kapsamındaki 2. iddianamenin 248 klasörden oluşan ve 2 DVD’ye kaydedilen ekleri sanık avukatlarına verildi. Klasörlerde daha önce tartışmalara yol açan gizli tanıkların kimlikleri ile ülke güvenliğine zarar verebilecek gizli belgeler klasörlerde yer almadı. 2. iddianamenin ekleri arasında yeralan gizli tanık Kıskaç’ın ifadesi ise tüyler ürpertici.

 

Kıskaç’ın, 30 Kasım 2008’deki ifadesinde, ‘Antalya JİTEM’de görevli Başçavuş Hakan’ın kendisine, ‘Uyuşturucu babalarını, Abdullah Çatlı’yı biz vurdurduk, O kendi çıkarları için çalışmaya başladı. Kazanın bizde kayıtları var. Araç çarptıktan sonra Abdullah Çatlı sağdı. Sağ kolu kırılmıştı, yaralıydı. Araba sağ ön taraftan çarpmış, Abdullah Çatlı arka solda oturuyordu. Kolunu büktük, köpek gibi yalvarıyordu. Trafik kazasından değil, darptan öldü. Çatlı’yı odunla öldürdük’ dediğini anlattı.

Kıskaç’ın, JİTEM’e çalıştığı sırada, Sabancı suikastini de önceden ihbar ettiği ve gerekli önlemlerin alınmadığı ifadesinde yer aldı. Gizli tanık, Fehriye Erdal’ın da Almanya’da kaldığı evi MİT’e bildirdiğini, bu bilginin 15 bin dolara Arena’ya satıldığını ileri sürdü. Kanal D bu yeri deşifre ederek failin kaçmasını sağladı.Cumhuriyet Savcısı’na ‘bunlar bilgileri satıyor’ diyerek bir daha MİT görevlileriyle görüşmedim.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.