Menü

Cevapsız Sorular mı?

* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?
* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye’yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?
* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?


* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene “ögretmenim” diye seslenirken altıncı sinifta bir anda “hocam” diye seslenmeye baslarlar?
* Neden sinavlarda “4 yanlis bir dogruyu götürür” seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; “four dogru bil, bir dogru da bizden” seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?
* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya “10 dakika sonra dönücem” yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız
* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye’deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor…
* Dügünlerde neden “Dom Dom Kursunu” ile göbek atilmaktadir. “Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi” gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?
* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde “inanmiyorum!” derler, inanilmayacak olan nedir?
* Cumartesi ve Pazartesi’nin neden kendi isimleri yoktur?
* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde “en kisa mesafe” neden “indi-bindi” olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
* Bir programi kurarken neden “kabul ediyorum” ya da “kabul etmiyorum” seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra”kabul etmiyorum” seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?
* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep “ti”dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç “ti” diye ses çikaran boru görmüsler midir?
* İpana 7 reklamindaki kiza “Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?” diye soran doktor, Ipana 7′nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?
* Neden futbol takimi olan Ajax”Ayaks” diye okunur da temizlik ürünü Ajax “Ajaks” diye okunur?
* Neden ilanlarda “doktordan temiz araba” diye yazilir? Hipokrat yemininde”arabami temiz kullanacagim” seklinde bir madde mi vardir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.