Menü

ClockworkMod CWM Recovery İndir

cwm-recovery ClockworkMod (CWM) Recovery nedir, ClockworkMod (CWM) Recovery nasıl yüklenir,ClockworkMod (CWM) Recovery indirme,ClockworkMod (CWM) Recovery nasıl kurulur,ClockworkMod (CWM) Recovery ne işe yarar gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım. CWM Recovery programının Samsung Galaxy S3 modeli için olanını paylaşacağım. Bir sonraki konumda uyumlu tüm telefonlar için tek tek tüm CWM .img dosyalarını paylaşacağım. CWM recovery ne işe yarar dersek; Android geliştiricileri tarafından geliştirilmiş bir recovery modudur. Android’in stock recovery modu ile karşılaştırıldığında bir çok yeteneği mevcuttur. En önemli yeteneği ve bu kadar popüler olmasına sebep olan özelliği ise telefon hafızası/SD Card’a zip formatında attılan ROM’u doğrudan telefona kurabilmesi. Bu sayede, bilgisayara, USB Kabloya veya başka bir programa ihtiyaç duymadan telefona ROM,Kernel vb. kurulabiliyor. Diğer yetenekleri arasında önbelliği temizleme, kurulumdan kalan dosyaları temizleme ve tamamiyle telefon sıfırlama var. Konumuzun devamında download linklerine ulaşabilirsiniz.

Bu recovery modunu dediğim gibi Samsung Galaxy S3 için veriyorum.

– ClockworkMod CWM Recovery DOWNLOAD

– Samsung Galaxy S3 Root Dosyası DOWNLOAD

ve bunları yükleyebilmemiz için;

– Odin DOWNLOAD

– Samsung Galaxy S3 USB Driver DOWNLOAD

Gerekli dosyaları indirdikten sonra, Android cihazımızı “Download Mode” a alıyoruz. Download Mode‘a şu şekilde geçiş yapılacak; “Alt Ses+Orta Tuş+Güç Tuşu” na aynı anda 2-3 saniye basılı tutularak cihaz belirtilen konuma getirilir. Odin v3.07 programı sağ tıklayarak “Yönetici Olarak” çalıştırılır ve cihaz Download Mode’da iken USB kablo ile bilgisayara bağlıyoruz.

Odini açtıktan sonra “PDA” bölümüne tıklayarak telefon modelinize uygun dosyayı seçiyoruz.
“Start” butonuna bastığınızda CWM telefonunuza yüklenmiş olacak ve telefon yeniden başlayacak.
Yeni CWM yi açmak için; telefonunuz kapalı iken “Yukarı Ses+Orta Tuş+Güç Tuşu” kombinasyonuna 2-3 saniye basılı tutuyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.