Menü

COVID-19 Corona Virüs Resmi Adı

2019 yılının aralık ayında Çin’de patlak veren Corona virüsünün resmi ismi Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlendi. 1.000’den Çok kişinin hayatını kaybetmesine yol açan salgına COVID-19 ismi verildi.
Dünyayı’ kasıp kavuran Corona Virüsünün resmi adı artık belirlendi ve açıklandı. Bugüne kadar teyit edilen rakamlara göre toplamda 43.143 kişiyebulaşan ve 1.018 kişininölümüne yol açan Corona virüsü dünyaya yayılmaya ne yazıkki ediyor. Virüs, bugüne kadar Çin dışında 28 ülkede görüldü. Dünya Sağlık Örgütü de geçtiğimiz hafta virüs için ‘uluslararası acil durum’ ilan etti. Dünya Sağlık Örgütü’nün yapmış olduğu açıklamaya göre Corona virüsünün resmi ismi COVID-19 oldu.

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamış olduğu COVID-19 ismi, basit bir şekilde ‘2019 yılında ortaya çıkan virüs’ anlamına gelmekte. Virüsün ismindeki CO kısmı Corona, VI kısmı virüs ve D kısmı da hastalık ifadelerine karşılık gelmekte. Tabiki ismin sonundaki 19 sayısı da virüsün ilk görüldüğü yıla işaret ediyor.

Hadi kalın sağlıcakla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.