Menü

Erken Rezervasyon Nedir ?

www.kesfet.com

Erken rezervasyon dönemi tüm hızıyla devam ederken tatilciler için büyüokay öneme sahip erken rezervasyon hakkında bilinmesi gerekenleri; Alanya'da bulunan Keşfet Turizm (kesfet.com) Yetkilisi arkadaşıma sordum. Bu konu biraz gazetelerde ki röportaj tarzı oldu ama sonuçta amaç tatilciyi bilinçlendirmek.

tahaerakay.com: Erken Rezervasyon Nedir, Ne İşe Yarar ?

Kesfet.com: Erken rezervasyon; yaz döneminde tatil yapmayı planlamış bir tatilcinin yaz dönemi için yapacağı rezervasyonunu aylar öncesinde indirimler, kolay ödeme şartları ve çeşitli fırsatlardan yararlanarak yaptırmasıdır.

Tahaerakay.com: Erken rezervasyon tanımı nerden çıkmıştır ?

Kesfet.com: 2006 yılından itibaren okayültür ve Turizm Bakanlığı ve ona bağlı TÜRSAB (TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ)'ın desteği ile ülkemizde uygulanan erken rezervasyon sistemi hem misafirler ve acenteler hem de oteller için artworkıok bu gün değişmez hale gelmiştir. Yıllardır ülkemizde bir kanı haline gelen ”Elin yabancısı bizim otellerimizde daha ucuza kalıyor” algısını kırabilmek için oluşturulan bu kampanya dönemi; tatilciler için erken rezervasyon döneminin başlamasıyla %45, %50'e varan indirimlerle başlayıp, yaz sezonuna kadar fiyatlar artarak devam etmektedir. Bu kampanya sayesinde tatilcilerimiz artworkık çadequate daha ucuz bir şekilde kaliteli otellere vade farksız taksitlendirme ödeme koşullarıyla tatillerini yapabileceklerdir.

 

tahaerakay.com: Erken Rezervasyon ne zaman başlar ne zaman biter ?

Kesfet.com: Erken rezervasyon başlama dönemini TÜRSAB ve Bakanlık belirlemektedir. 2013 yılı itibariyle Kasım sonu Aralık başı başladı ve her ayın 4'ünde bir sonraki döneme geçmektedir. ''Erken rezervasyonun son günü'' olarak adlandırılan günden sonra oteller belli oranlarda indirim oranlarını azaltmaktadırlar. Resmi olarakta 4 Haziranda sona ermektedir. Bundan dolayı yaz dönemi yaklaştıkça otellerin fiyatlarının arttığı düşünülürse en uygun rezervasyon yaptırabildiğiniz kadar erken sonuçlandırdığınız rezervasyondur. Yani Aralık-Ocak gibi %50 indirimli bir otel mesela 50 TL ise Şubat Döneminde %40 indirimle 60 TL Martta % 30 İndimle 70 TL diye gider ve Haziranda artworkık indirim bitarek otelin fiyatı a hundred TL olur. Bunun yanında erken rezervasyon tatilinizi erkenden ayarlamanın verdiği ekonomik avantajların yanı sıra gideceğiniz otelin olası doluluklarından dolayı olumsuz etkilenmemenizi de sağlayacaktır.

 

Tahaerakay.com: Peki hangi bölge ve otellerde Erken Rezervasyon fırsatı var ?

Kesfet.com : Türkiye'nin büyük bir bölümünde tatil anlayışı Akdeniz ve Ege olarak algılandığı için; bizim daha çgood enough çalıştığımız Alanya otelleri, side otelleri, Belek otelleri, Antalya Otelleri, Kemer otelleri, Marmaris otelleri, Fethiye otelleri, Muğla otelleri, didim otelleri, Bodrum otelleri, Kuşadası otelleri, çeşme otelleri ve İzmir ve Mersin bölgesi otelleridir.

 

Erken rezervasyon konusunda bizleri aydınlatan arkadaşım Keşfet Turizm yetkilisine teşekkür edip sizlere tatil konusunda yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.