Menü

Evlenmemiş Kız İnstagramları

instagram Sosyal medya her geçen gü bizleri daha fazla esir almakta. Tamamen zevk ve boş yapmak için kullanıldığı gibi resmi ve yararlı işlerdede kullanılıyor. 

Bugüne kadar birçok kişinin profili için yorum yapmışsınızdır,paylaştığı fotolardan çeşitli çıkarımlar yapmaya çalışmışsınızdır yada ünlü kişilerin profillerinin video sitelerinde genellikle youtuberler tarafından yorumlandığına eleştirildiğine şahit olmuşsunuzdur. Tüm bu bilgiler ışığında adamlar üşenmemiş ve birkaç tespitte bulunmuş. Tespit konusu evlenmemiş kızların instagram prifilleirnin analizini oluşturuyor.

Aslında ciddi manada bu alanda yapılmış bir inceleme yok. Bu tamamen Ekşi Sözlük yazarlarından birinin bir tespiti. Kendince olup bitenleri maddeler halinde sıralamış. Nekadar doğru ne kadar yanlış kararı siz verin. Konumuzun devamında bu tespite ulaşabilirsiniz.

Bir Türkiye gerçeğidir. Aşağı yukarı şu özellikleri taşır.

1) her gün fotoğraf atılır. genelde bu fotolar %80 selfie, %20 tam vücut şeklinde ağırlıklı olarak kendi fotosudur.
2) fotoğraflarda aile üyeleri yer almaz. kızkardeşin görünmesi kendisi için tehdittir, abi/erkek kardeş/babanın görünmesi adaylar için tehdittir.
3) kız arkadaşlarla fotoğraflar yer almaz. çünkü her kız arkadaş potansiyel bir rakiptir. erkek arkadaşlarla fotoğraf hiç koyulmaz, koyulanlar da bir süre sonra silinir.
4) takipçi sayısı takip edilen sayısının 3-4 katı civarıdır.
5) yorumlar sık sık silinir. özellikle beğenilmeyen erkeklerden gelen "çok güzelsin", "bu ne tatlılık" vb klasik türk abazanlığı içeren yorumlar itinayla imha edilir. ama bu kişiler engellenmez. bunun amacı profili inceleyen olası talipler için nezih bir ortam görüntüsü vermektir.
6) ara ara akrabaların, komşuların vb bebeklerini kucaklayıp sevdiği fotoğraflar atarak "yetişkin bir kadınım ve anne olmaya hazırım" mesajı verir.
7) görüşüne bağlı olarak bayram, kandil vb şeyler için de bir gönderi çakarak hayat görüşünü ve siyasi eğilimini çaktırmadan belli eder.
8) arada ne iş yaptığını ve ne kadar para kazandığını belli eden gönderiler koyarak taliplerinde gelir alt sınırını belli eder. 
9) daha fazla görülmek ve fark edilmek için her kelimenin başına itinayla # koyar. #erkek#arıyorum#belli#etmiyorum gibi.

Yorumlar 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.