Menü

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?fb’taki fotoğraflarınız, mesajlarınız, arkadaş listeniz, bir gün silinirse ne olur? Tüm bu verilerin nasıl yedekleneceğini anlatıyorum.fb hesabınızda bulunan çgood enough sayıda fotoğrafın, arkadaş listenizin silinmesi, şu sıralar en son istediğiniz şeyler arasındadır diye tahmin ediyoruz.Uzun süredir web üzerinden kurduğunuz sosyal ilişkilerin izlerinin bir anda yok olması gerçekten de üzücü bir durum olurdu. Ne yazıokay ki bu durum her an herkesin başına gelebilir.

Çözüm: Bilgisayarınıza Yedeklemek

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Yanlış anlaşılma olsa da bir şikayet nedeniyle fb’tan hesabınız silinebilir veya fb hesabınız çalınabilir ve hırsızlar tüm verilerinizi silebilir. Peki, bu durumda ne yapmak gerekiyor? Bilgisayarınızdaki verilerde olduğu gibi facebook hesabınızı da yedeklemek, en iyi çözümlerden biri.

İlginç Bir Yazılım: SocialSafe

fb’taki fotoğraflarınızı ve listelerinizi yedeklemek için sitenin kendisi bir çözüm sunmuyor. O nedenle başka adreslerden destek almanız gerekiyor. Bunun için gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri de SocialSafe.

facebook hesabını yedekleme konusunda hemen hemen her şeyi measurement sunuyor. Yedekleme işlemleri otomatik olarak yapılıyor ve internet olmasa da bu içeriklere bilgisayarınızdan bakabiliyorsunuz.

Nasıl Kurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?
Yazılım, Adobe AIR üzerinden çalışıyor.

Yazılımın deneme sürümü bulunmuyor. 2,ninety nine Dolar’ı ödeyerek http://www.socialsafe.net adresinden indirmeniz gerekiyor. Adobe AIR platformunda çalıştığından dolayı, eğer sisteminizde Adobe AIR yoksa, okısa sürede bu platformu da kurmanız gerekiyor.

Nasıl Çalışır?

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?
facebook bilgilerinizi güvenle girebilirsiniz.

Yazılımı kurduktan sonra masaüstüne yerleşen okayısayoldan SocialSafe’i çalıştırabiliyorsunuz. Sonrasında, fb kullanıcı advertınızı ve parolanızı girerek bir sonraki aşamaya geçebiliyorsunuz.

Ayarlar

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Hemen sol tarafta bulunan "Settings" butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen birkaç kolay seçenek var. Neleri yedeklemeniz gerektiğini bu pencerede belirliyorsunuz.

Seçenekler arasında; profil bilgileriniz, arkadaşlarınız, fotoğraf albümleriniz bulunuyor. Yedeklenmesi gerektiğini düşündüğünüz alanın hemen solundaki onay kutucuğunu işaretlemniz yeterli.

İşlemi Başlatın

Seçeneklerinizi işaretledikten sonra sıra geldi indirme işlemine başlamaya. Ayarlar bölümünde gördüğünüz "accomplished" butonuna bastıktan sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. download butonuna basarak yedekleme işlemini başlatalım ve sonraki adımları takip edelim.

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?
download butonuna basın.
Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?
İnternet bağlantı hızınıza ve indirdiğiniz fotoğraf sayısına
göre birkaç dakika süren indirme işlemi.
Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?
İşlem tamamlandıktan sonra bu ekranı görüyorsunuz.

Yedekleme işlemlerini başarıyla tamamladıok. Tüm fotoğraflarımız ve arkadaş listemiz, profilimizde yazan onca bilgi artık güvende. Şimdi de indirme sonrasında ne avantajlarımız olduğuna bakalım.

Yedeklerle Ne Yapılır?

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Yedek alma işleminin mantığında, yedeği alınan bilgi yok olduğunda veya bozulduğunda devreye yedeklenen verilerin girmesi beklenir. Burada aldığınız yedekleri, hesabınızın silinmesi ve çalınması durumunda otomatik olarak tekrar fb’a yükleme seçeneği şimdilik bulunmuyor.

Yazılım sahibi şirketin, ilerleyen zamanlar için sıokayı bir geliştirme çalışması içerisinde olduklarını bildirelim. İletilen tüm önerileri ve eleştirileri birer birer inceliyorlar ve hemfikir oldukları için de hemen harekata geçiyorlar.

Peki elinizdeki yedeklerle ne yapabilirsiniz? Hemen açıklayalım.

Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Yazılımı masaüstündeki kısayoldan çalıştırarak, offline (çevrimdışı – internete bağlı olmadan) fb verilerinizi sade bir pencerede izleyebiliyorsunuz.

Aldığınız yedekler arasında tıpkı bir zaman makinesindeymiş gibi, hangi tarihte facebook hesabınızın ne durumda olduğunu da görebiliyorsunuz. Yazılımın Türkçe arabirimi şimdilik bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.