Menü

Facebook “Home” Nedir?

facebook home

facebook house Nedir Ne zaman İndirlecek, fb home Htc, facebook dwelling kullanımı gibi bilgileri bu başlıok altında bulabilirsiniz..
Sosyal paylaşım sitesi facebook'un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, şirketin akıllı telefonlar için ürettiği yeni ürünü "dwelling"u tanıttı.Geldi gelecek,acaba nedir gibi tartışmalar süredursun nihayet tanıtıldı. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için konumuzun devamına bakınız.

facebook'un California'daki Menyo Park'ta yer alan genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Zuckerberg, yeni yazılımın 12 Nisan'dan itibaren Google Play'den indirilebileceğini söyledi.

Şirketin sanılanın aksine yeni bir telefon ya da işletim sistemi üretmediğine işaret eden Zuckerberg, facebook'u Google'ın Android işletim sistemi ile çalışan tüm akıllı telefonların ana merkezi haline getirecek bir mobil deneyim geliştirdiklerini belirtti.

facebook'un kurucularından Zuckerberg, "yeni yazılım, kullanıcılara Android telefonlarda diğer helloçbir platformda yaşayamayacakları bir deneyim sunuyor. Yazılım, tek tek uygulamaları kontrol etmek yerine fb içeriğini direk ana ekrana taşımayı amaçlıyor. Ürüne Android telefonların ana ekranında yer aldığı için 'home' advertını verdik. Ürün, kullanıcıların facebook bağlantıları ile ilgili uygulamaları bir arada sunuyor. Amacımız, insanların ihtiyaçlarını uygulamaların önüne koymak" dedi.

Zuckerberg, kullanıcıların e mail, haritalar ve diğer hizmetler gibi uygulamaları tek bir ana ekrandan görmelerine olanak tanıyan home'u fb'un şimdiye kadarki en iyi versiyonu olarak niteledi.

Giderek artan sayıda kullanıcının sosyal paylaşım sitesine akıllı telefonlar ve pill bilgisayarlarla girdiğine dikkati çeken Zuckerberg, bu nedenle taşınabilir araçları kullananların isteklerine öncelik tanıma kararı aldıklarını sözlerine ekledi.

dwelling, HTC şirketinin yeni ürettiği telefonlarda standart yazılım olarak yer alacak. HTC'nin yeni telefonları da 12 Nisan'da satışa sunulacak.

fb'un yeni ürününün daha çadequate reklam çekmesi bekleniyor.

facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri sayesinde hızla büyüyen mobil reklam sektörü, sadece ABD'de mobil reklamlara harcanan paranın bu yıl yüzde 77 artworkışla 7,29 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor.

facebook'un mobil reklamlardan elde ettiği gelirin ise 2013 sonunda 965 milyon dolara yükselmesi bekleniyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.