Menü

Galaxy Note 3 Exynos İşlemcili Modelleri İçin Android 4.4.2 Güncellemesi

android 4.4.2 indir downloadNote 3 kulanıcıları çok kısa bir süre zarfında Android 4.4.2 güncellemesine kavuştu. Güncelleme genel anlamda performans iyileştirmeleri içerse de en önemli yeniliklerden biri beyaz renkli bildirim ikonları olmuş. Gelelim gözlemlediğim diğer yeniliklere. Güncellemeler sonrası değişmeyen benchmark skorları kullanıcılarda telefonlarının güncellendiği izlenimini maalesef bırakmıyordu. Android 4.4.2 güncellemesi ile Note 3′te özellikle kilit ekranından ana menüye girişler ve çıkışlar oldukça iyileştirilmiş. Samsung hızlı erişim için kilit ekranın sağ tarafına (iphone’da ki gibi) bir kamera uygulaması yerleştirmiş. Android 4.1.2 ve 4.3′te kullanılan kısa yollara bir geri dönüş sezinledim! Android 4.4.2 yüklü Note 3 telefonumuzda müzik dinlerken artık kilit ekranının tamamında albüm bilgilerini görebiliyoruz.

Çekirdeğe yazılan iyileştirmeler ise şu şekilde özetleniyor; uyumlu yazıcılar ile kablosuz baskı yapabilme, yeni duygusal yüz ifadeleri, SMS / MMS için stok mesajlaşma uygulaması gibi yenilikler söz konusu. Yükleme talimatına geçmeden evvel Galaxy Note 3 Exynos işlemcili modelleri için Android 4.4.2 nasıl görünüyor diye merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu dikkatle izleyebilirsiniz.

Bu kısa bilgilendirmeden sonra gelelim yükleme işlemine. Yükleme işleminden önce şunu belirtmek isterim, yükleme sırasında ve sonrasında oluşabilecek sıkıntılardan meshul değilim. Talimatları harfiyen yaptığınız taktirde sıkıntı olmayacaktır.

Not: Bu yaptığınız işlemler sonucunda telefonunuza bir zarar gelmesi durumunda şahsım sorumlu tutulamaz. Bu işlemleri yaptığınız takdirde bütün sorumluluk bu işlemi yapan kişi/kuruluşa ait olduğunu da kabul etmiş sayılırsınız.

1- Buradan Android 4.4.2 yazılımını indirin.

2- Buradan Odin v3.09 sürümünü indirin.

3- Android 4.4.2 sürümünü ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın.

4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun, ekrana bir uyarı gelecek ve bu uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin.)

5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan (Odin programında mavi uyarı görünecek) sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyayı Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin.

PDA kısmına N900XXUDNA6 dosyasını
CSC kısmına N900SERDNA6 dosyasını
MODEM kısmına N900XXUDNA1 dosyasını ekliyoruz.

Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yüklenme işlemi birkaç dakika sürecektir. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın.

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevirnirim.

Not: Bu yaptığınız işlemler sonucunda telefonunuza bir zarar gelmesi durumunda şahsım sorumlu tutulamaz. Bu işlemleri yaptığınız takdirde bütün sorumluluk bu işlemi yapan kişi/kuruluşa ait olduğunu da kabul etmiş sayılırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.