Menü

Galaxy S3 EFS Yedeği Alma ve Geri Yükleme

Daha önceki yazılarımda Samsung Galaxy S3 için rom nasıl yüklenir,root nasıl yapılır yazılarını paylaşmıştım.Şimdi yine hayati önem taşıyan bir yazıyla karşınızdayım. Anlatacağım konu EFS yedekleme ve geri yükleme. Arkadaşlar program bize EFS dosya yedeğini almamıza yarıyor mutlaka bu EFS dosyanızı yedekleyiniz, Samsung Cihazlarının en sıokıntılı durumu Orjinal ROM, customized ROM veya herhangi bir uygulama yüklerken IMEI kaybına uğrayabiliyorsunuz eğer EFS dosya yedeğiniz yoksa cihazınızda IMEI kaybı yaşayabilirsiniz.Şİmdi konumuzun devamındaki geniş açıklamaya bakabilirsiniz.

EFS Dosya Yedeği Nasıl Alınır?

1. Öncelikle cihazınız ROOT'lu değilse bu işlemi yapabilmek için MUTLAKA Cihazınızı ROOT'layın daha sonra BURADAN applicationı indirin ve rarlı doyayı çıkartarak pc ye kurun
2. Cihazınızda "Geliştirici Seçenekleri/USB hata ayıklama" aktif (tik) hale getirin, Cihazı laptop ye Orjinal USB Kablo ile bağayın ve softwareı başlatın 
3. Çıkardığınız rarlı dosyadan sonra applicationı açtığınızda 4 dosya alt alta görünür öncelikle cihaz bağlıyken ADB yazan dosyayı çift tıklayın ve karşınıza gelen en üstteki ADB exe doyasını çift tıklayın, dos penceresinde otomatik olarak adb sdk ları otomatik yükleme yapacaktır
four. Aynı dosya içinde pc de Geri gelin EFS pro (dosyada sarı ünlem görünür) ona tıklayın gelen bütün pencelere evet deyin program açılacaktır.
5. Açılan Programda "Create Partition image (*img) yazar sağında aşağıya ok var ona tıklayalarak "Create Compressed TAR Archive (*tar) var ona tıklayın ASLA "Create Partition image (*img) SEÇMEYİNİZ !!!
6. "Create Compressed TAR Archive (*tar) seçtikten sonra altında iki tane soru var "retailer Backup To software Storage (/sdcard)" ve "shop Backup To laptop Storage" her ikisinide tıklayın ki işiniz geri dönüşte garanti olsun !!!
7. Backup EFS butonuna tıklayın softwareın içindeki ekranda işlem bitene kadar bekleyin.
eight. .tar uzantı EFS dosya yedeğinizi laptop de en güvenli bir yerde yedek alınız. (dosyanın .tar uzantılı olduğundan MUTLAKA EMİN OLUN)

EFS Dosya Yedeği Nasıl Geri Yüklenir:

1. Cihazınızda orjinal ROM Yüklü değilse Yükleyin ve MUTLAKA ROOT'layın.
2. Cihazınızda geliştirici Seçenekleri/USB hata ayıklama aktif (tik) hale getirin, Cihazı computer ye Orjinal USB Kablo ile bağayın ve applicationı başlatın 
3. Çıkardığınız rarlı dosyadan sonra programı açtığınızda 4 dosya alt alta görünür öncelikle cihaz bağlıyken ADB yazan dosyayı çift tıklayın ve karşınıza gelen en üstteki ADB exe doyasını çift tıklayın, dos penceresinde otomatik olarak adb sdk ları otomatik yükleme yapacaktır
4. Açılan softwareın sağ tarafında "restoration choices" bölümünde "Re-Scan" ile tarama yaptırın
5. "Backup data to revive" yazan yerin hemen altında pc deki yada cihazdaki .tar uzantılı EFS backup dosyanızı seçin
6. "fix EFS" butonuna basın ve applicationın ekranından kurulumu bekleyin cihaz kendine reset atacaktır.
7. Cihaz açıldıktan sonra telefon tuşlarında *#06# yaparak IMEI numaranızı kontrol edin doğruysa işlem bitmiştir.
8. Eğer IMEI numaranız doğru değilse Orjinal ROM'u tekrar kurun sorun ortadan kalkacaktır.

samsung galaxy s3 root ve efs yedeği alma

samsung galaxy s3 root atma ve efs yedeği

samsung galaxy s3 unroot ve efs yedeği alma

galaxy s3 root yapma ve efs yedeği alma

Yorumlar 2

  • Israrla device is not connected diyor.orjinal usb kablosuyla bağlı olmasına rağmen. Ne yapabilirim. Yardımcı olur musunuz?

  • Usb hata ayıklamayı aktif ettiyseniz ve telefonun driverini işletim sisteminize uygun olanınnı düzgün bir şekilde yüklediyseniz sorun olmaz. Bunun haricinde yapılabilecek extra birşey yok malesef. Bilgisayar normal şartlarda telefonunuzu görüyor ve içine bilgi aktarımı yapabiliyorsanız sorun omaması lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.