Menü

Galaxy S3 Marshmallow 6.0 Yükleme

cm13 Android işletim sisteminde hızlı ve stabil romlar yapan ve neredeyse bunu hertürlü telefona uyarlayan Cyanogenmod birkaç gün önce CM13 sürümünü yani Marshmallow 6.0 sürümünü Galaxy S3 için yayınladı. Yapılan ilk testleri başarılı şekilde geçtiğini söyleyebilirim. Diğer sürümlerdeki gibi hızlı ve stabil çalıştığını söyleyebilirim. Bu yazıyı yazmadan önce bende kurdum ve gayet memnunum. Gelin şimdi hepbirlikte kurulum nasıl yapılır ve gerekli dosyalar nelerdir öğrenelim. Konumuzun devamında gerekli linkleir bulabilirisniz.

NOT
Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafından yayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafından yayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir.

galaxy-s3-android-6-0-marhsmallow

* İlk kez bu işlemi yapacaklar cihazı rootlamalılar. Root dosyasını ve bunun yanında Cwm programını kurmak için download linkleri aşağıda.

– S3 Root Dosyası 

– Odin

– Cwm

* Şimdi gelelim asıl dosyalarımıza.

– cm-14.0-20151218-NIGHTLY-i9300.zip Sürüm nightl’dir. En son sürümü indirin.

Gapps-6.0 Paketi  Uyumlu sürümü indiriniz.

1- Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
2- İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
3- Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
4- Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak recovery moduna girin.
5- CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
6- İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz CM13 yani cm-13.0-20151218-NIGHTLY-i9300.zip dosyasını seçip yükleyin.
7- Daha sonra aynı şekilde bu defa Gapps paketini yükleyin.
8- Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Bu işlemleri eksiksiz yaptıysanız cihazınız sorunsuz açılacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken sitemizdeki yazıları takip etmeniz ve telefonun keyfini çıkarmak olacaktır.

 

Yorumlar 60

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.