Menü

Galaxy S3 Root Yapma, Rom-Kernel-Recovery Yükleme

Daha önce bu konuya değinmiştim.Nasıl yükleme yapılacağını resimli bir şekilde anlatmıştım. Ancak yeniden güncel dosyalarla birlikte anlatma ihtiyacı duydum. Öncelikle telefon neden root yapılır ile başlayalım. Root işlemi Galaxy S III'ü çok daha özgür kullanabilmek, customized ROM, Kernel, customized restoration ve çeşitli modlar yüklemek için gerekli olan bir işlemdir. Dilerseniz konumuzun devamında geniş bir şekilde açıklayalım.

UYARI: Cihazınızı Rootlayarak tam yetki kazanmanız ve resmi olmayan yazılımları yüklemeniz halinde garantiniz iptal olmaktadır. Geri dönüşü her zaman mümkün olmayabiliriz. Bunu bildiğinizi ve tüm sorumluluğu üstlendiğinizi varsayıyoruz.

Root erişimi sağlamak için telefonunuza Samsung'un teknik servislerinde de kullanılmakta olan Odin programıyla bir takım dosyalar yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemleri bilgisayar üzerinden gerçekleştirileceğinden USB sürücülerini kurmalısınız. Sürücü dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra aşağıdan telefonunuzda yüklü yazılımın Yapı numarasına uygun Kernel'i indirin. Cihazınızdaki yazılımdan daha eski olan Kernel'i yükleyebilirsiniz, daha yeni Kernel'i ancak güncel yazılım yükleyerek kurabilirsiniz.

CF-Auto-Root I9300 -EN GÜNCEL SÜRÜM [CWM Dahil değildir]

[13.05.2013][PhilZ Touch][i930x]5.03.0 contact stronger CWM 6.0.three.2 [ Yüklenme şekli aşağıdaki gibidir ]

CF-v6.4-Root I9300 -[CWM Dahil sürüm]

Yukarıdan indirdiğiniz korumasız hale getirilen Kernel'i aşağıdaki işlemlerle cihazınıza kurun;

1. Buradan kurulumda kullanılacak Odin programını indirin ve çıkartın.

2. İndirdiğiniz CF-AUTO-Root dosyasını arşivden çıkartın ve .tar uzantılı dosyayı ilk adımdaki Odin'in bulunduğu dizine kopyalayın. ( CWM dosyası için bu işlemi atlayınız )

three. Telefonunuzu kapatın. Ses kısma + house + Güç butonlarına basılı tutarak açın, obtain Moduna giriş yapın ve USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

4. Birinci adımda çıkarttığınız Odin applicationını çalıştırın. Eğer sol üst köşesinde sarı renkli bir kutu belirdiyse devam edin.

Eğer Odin softwareının solunda sarı renkli bir kutu yer almıyorsa USB sürücüleri tekrar yüklemeyi deneyin ve mutlaka Kies softwareını kapalı tutun.

5. Çıkardığınız .tar uzantılı Kernel dosyayı Odin üzerinde PDA bölümüne yerleştirin.

6. begin butonuna basarak yüklemeyi başlatın.

7. Birkaç dakika içerisinde cihazınız Rootlu hale gelmiş olacaktır.

Sosyal Medya Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.