Menü

Google Chrome İle Remote Desktop

 Günlük hayatımızda başka bir bilgisayara bağlanma ihtiyacını siz de duymuşsunuzdur. İster iş ister yardım amaçlı olsun bunu yapmanın birçok yolu var. Nasıl yapıldığını adım adım anlattık.Çoğu zaman bir başka bilgisayara uzaktan erişme ihtiyacı duyarız. Bu bir arkadaşa yardım etmek için olabileceği gibi kendi bilgisayarımıza uzaktan erişme ihtiyacı da olabilir. Her ne amaçla olursa olsun bunu yapmanın birçok yöntemi var. TeamViewer piyasadaki en popüler çözümlerden biri. Ancak Google Chrome ile de bu işlemi gerçekleştirebileceğimizi biliyor muydunuz? Hemen hemen her bilgisayarda yüklü olması da işe pratiklik katıyor. Chrome’u kullanarak uzaktan erişim sağlamak için Chrome Remote Desktop isimli eklentiyi BURADAN yükleyebilirsiniz. 

Bilgisayarınıza Uzaktan Erişilmesini Sağlama

2rJ0YN.jpg

Eklentinizi çalıştırmak için browser URL’sine “chrome://apps/” yazarak uygulamalara erişebilirsiniz. Buradan Chrome Remote Desktop’a tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek.

nROqkR.jpg

Eğer ekranınıza erişilmesini istiyorsanız “Share”e tıklayın. 

GB9rvv.jpg

Karşınıza aşağıdaki gibi bir kod gelecek. Bu kodu bilgisayarınıza erişecek kişiye göndermelisiniz.

qbGX4V.png

Erişim sağlandığında aşağıdaki gibi bir ibare ile karşılaşacaksınız. İstediğiniz anda “Stop Sharing” diyerek bu işlemi bitirebilirsiniz.

ZZ9yDz.png

 

Kendi Bilgisayarınıza Uzaktan Erişme

“My Computers”in altındaki “Get Started” düğmesine basarak işleme başlayın.

ZZ9yqk.jpg

“Enable Remote Connections” düğmesine tıklayın.

W07OPN.jpg

Sonrasında karşınıza çıkacak ekranda bir PIN kodu oluşturun.

P0lbZv.jpg

Böylelikle artık kendi bilgisayarınıza başka bir Chrome üzerinden erişim sağlayabileceksiniz.

qbGXX3.jpg

TeamViewer eğer lisanslı değilse belli bir süre sonra erişimi kısıtlıyor. Bunun gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız güzel ve bedava bir alternatif.

KAYNAK: Burada

Yorumlar 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.