Menü

Google Maps: 4 yeni, konforlu özellik

Google Maps: 4 yeni, konforlu özellik

Google, harita hizmeti Google Maps’e dört yeni özellik ekledi. Başka özelliklerin yanında artıok kullanıcı Google Earth’den eklentileri aktarıp haritaları bunlarla beraber düzenleyebiliyor.

KMZ ve KML dosyaları, Google Earth için çıkarılmış popüler eklentilerdir. şimdiyse bunlar Google Maps’ aktarılabiliyor. Fakat bu şekilde 3D modellemeler oluşturulamıyor. Google’ın sanal yerküresine aktarım yapıp düzenleme imkânı da sunulanlar arasında.


"Work collectively" linkine tıklayan kullanıcılar başka kişileri electronic mail ile çağırıp haritaları beraber düzenleyebiliyorlar. Başka bir yenilik ise önceden bahsedilmiş olan Yüzeysel-Görünüm özelliği. Bu özellik sayesinde dağlar ve ırmaklarla dolu fiziksel bir harita görüntüleniyor.

Ayrıca Google Maps’in arama özelliği boulevard View’a genişletildi: eğer varsa arama sonucu olarak sadece adres ve farklı bilgiler değil, istikametin fotoğrafları da gösteriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.