Menü

Google PageRank Update’i Ne Zaman?

Bu soruya Google‘dan başka kimse cevap veremez ama, Google‘ın web page rank sistemini kaldırma ihtimali büyüok. Aylardır yapılan web page rank güncellemesinden sonra özellikle Digitalpoint gibi bir çadequate forum ve weblog da Google‘ın pr’yi kaldıracağından bundan bahsediliyor.

Aslında Google‘ın pr’yi kaldırması çgood enough önemli olacak. Yalnızca pr için, belki milyar dolara ulaşan bir finishüstri mevcut. page rankin gelmesiyle, işin ticareti nerelere varmış bir inceleyelim:

– E-booklar: Tanesi 5-10, bazen faha pahalıya satılan e-booklar, web optimization uzmanlarının veya bazı white-hatte pr konusunda önemli advertımlar atan kişilerin hazırladığı kitaplar. Belki milyonlarca satılmıştır.

– hyperlink firmaları: Google‘ın parayla satın alınan linklere karşı son zamanlarda başlattığı operasyonla popülerliği yitirilmesi beklenen, ancak Google’ın satın alma söylentilerinden sonra popülerliği iki kat artan Adbrite‘ın sahip olduğu textual content-link-commercials.com gibi, değeri on milyonlarca dolara ulaşan servisler.

– Directoryler, dizinler: web page rank değeri 6 ve daha fazla olan onlarca dizin var. Örnek olarak pr 6 bir dizin için aylık link başına ödenen para one hundred$’dan başlıyor. Bu ödenen paralar trafik değil, yalnızca page rank değerine katkı için ödeniyor. Örnek; avivadirectory.com ve Aviva gibi yüzlerce-binlerce web page. Bu dizinler pr kalksa bile yerinde duracaktır ama ana gelirleri çgood enough düşecektir.

– Pr siteleri: Özellikle Almanya’da popülerliği başlayan ve iyi okayısmının önemli bir gelire sahip olduğu siteler.

– Toolbarlar: web page rank için başta Google Toolbar olmak üzere, yine Google Toolbar ve pr databaselerini esas alarak bilgi veren onlarca browser eklentisi, WordPress plugini, hatta yalnızca page rank değerini bulmak için açılmış yüzlerce web page, yüzlerce widget vs.

Toparlayabildiklerim bu kadar. Yani Google‘ın web page ranki kaldırması, yukarıda anlattığım servisleri hazırlamak için harcanan emekler, süreler, pr siteler için harcanan yalnızca domain & host için gerekli paralar, pr için her gün ödenen yüz binlerce dolarlar, koca firmalar vs. rafa kalkacak gibi gözüokayüyor.

Yorumlar 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.