Menü

Google Play Önbellek Silme ve Yönetme

googleplay store Aynı bilgisayarlar gibi mobil cihazlarda kullanıma dair büyük boyutlarda bilgi depolar. Farkına varmadan hafızanızın dolmasına neden olur. Önbellek yani cache, ziyaret edilen sayfalar,internet aramaları,indirdiğiniz uygulama listeleri vs. bunlar bellekte tutulur. Zamanla bu bellekte şişme ve sistemde yavaşlamaya neden olur. Bunların bir kısmını http://www.tahaerakay.com/android-telefonlarinizi-hizlandiracak-uygulamalar şurada anlattığım konudaki ugulamalar sayesinde silebilirsiniz. Bunların yanında birde hatırı sayılır ölçüde bilgi toplayan Google Play var. Konumuzun devamında bu silme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Android cihazımızda Uygulama Yöneticisine girdikten sonra Google Play Hizmetleri'ni buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Buradan sonra karşımıza gelen ekranda Hafızayı Yönet'e tıklayarak Google'ın farklı hizmetlerinin mobil cihazımızda ne boyutta bilgi depoladığını görebiliriz.

  —

 — 

 — 

Yapılan bu işlemlerle hem hafızanızda yer açılmış olacak hemde telefonun kasılmasını ve şişmesini önlemiş olacaksınız.

Fotoğraflardaki menü ile sizdeki menü farklı olabilir. Mantık aynı en nihayetinde. Ayarlar bölümünden uygulama ayarlarına girerek bulabilir ve sizde yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.