Menü

Güven ve Aşk

Güven iyi bir ilişkinin temelidir. En azından öyle söylerler. Gerçekte nasıl peki?
Erkek arkadaşının hırsız gibi bir hareketle çekmecesine bir şey sakladığını gördüğünde, çekmeceye bakar mısın? Veya telefon açtığında arkadan bir erkek sesi gelirse, hemen canın sıokayılır mı? Hadi, nasıl tepki vereceğini söylemeye çekinme…
Hepimiz diğer insanlarla ilişkilerimizde bir parça kuşkucu ve ketumuzdur. Bu commonplace. Tuhaf bir yanı yok; çünkü hiçbirimiz bize yakın biri tarafından aldatılmak istenmeyiz. İşte kesinlikle bu nedenle zaman zaman sevgililerimizin neler yaptığını görmek için seven gözlerimizi dört açarız.


Böyle reaksiyonlar sadece dikkatli olmaktır; hayal okayırıklığına karşı bir tür korunma yöntemidir. Ne var ki, erkek veya okayız arkadaşının cep telefonundaki mesajları okumak veya cüzdanına göz atmak buna dahil değil. Biraz abartılı bir şey!
Aslında, karşılıklı güven iyi bir ilişkide olması gereken temel unsurdur. Bundan yoksun olunması ilişkileri er ya da geç hapishaneye çevirir. İnsan mümkün olduğunca kaçıp uzaklaşmak ister. Partnerler arasında güven eksikliği onları oldukça sınırlandırır, yanlış anlamalara, aptalca tartışmalara ve sonunda çgood enough ciddi bir çatışmaya yol açar.
Peki bütün bunlar neden kaynaklanıyor? Güven konusunda fazla gevezelik etmeye gerek yok. İnsanın gerçekten buna inanması ve daha da önemlisi uygulaması gerekir.
Sakin ol! Eğer kuşkulanman için helloçbir nedenin yoksa, erkek arkadaşını kontrol etme! Ama gözlerini açıokay tutun! Sonsuz saflıktan daha okayötü bir şey yoktur.

Yorumlar 3

  • =)) owwff biz kızlar nie böyleyiz ya tamam bu yazıdan sonra daha dikkatli olcam
    umuuuttt soğma sakın benden ben ettim sen etme ajgım.. ulan tahahahaha bu yazıdan sonra utandım kendimden.. =(

  • bilmiyorum erkek arkadaşıma hic üven mıyorum sevdigini isbatlamak icin herseyı de yaptı sevdigini biliyorm ama her an baska bir olacak diye cok telaslanıyorum cünkü gerçekten onu cok ama coook seviyorum ,suheda – enes

  • bilmiyorum erkek arkadaşıma hic üven mıyorum sevdigini isbatlamak icin herseyı de yaptı sevdigini biliyorm ama her an baska bir olacak diye cok telaslanıyorum cünkü gerçekten onu cok ama coook seviyorum ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.