Menü

Hatice Şendil – Milli Yengemiz

Hatun kişiyi Kurtlar Vadisi Pusu dizisiyle tanıdım.Daha önce televizyonda helloç denk gelmemişti.İlk izlenimi harikaydı bende.Kendisi hakkında yaptığım araştırmada aslında tanınan bilinen ve kariyerli bir geçmişi ve tescilli bir güzelimiz olduğunu öğrendim.Neden milli yengemiz dediğimi sorarsanız öylede ondan 🙂 Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Polat karakterinin sevgilisi rolünde oynadığından ve biranda net alemine,forumlara ve konuşmalara milli yenge sıfatsıyla girdiği için böyle diyorum bende.

Kendisi hakkında bilgilere ve resimlerine konumuzun devamında ulaşabilirsiniz..

 

Hatice Şendil
“Hep başrol oynadım”

Kurtlar Vadisi Pusu’da Hatice Şendil’in ismi jenerikte 2’nci sıraya yükseldi ortalıok karıştı.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisine Polat’ın annesinin evlenmesini istediği Ebru karakteriyle dahil olan Hatice Şendil’in isminin jenerikte Necati Şaşmaz’ın ardından ikinci sıraya yerleşmesi kafa karıştırdı. Şendil’in adının “Büyüok İskender” (Musa Uzunlar), “Muro” (Mustafa Üstündağ), “Memati” (Gürkan Uygun) gibi isimlerin önüne geçmesi genç oyuncunun Necati Şaşmaz ile ilişki yaşadıkları iddiasını tekrar gündeme getirdi. Hatice Şendil’in jeneriğe Necati Şaşmaz’ın “gönül kontenjanından” girdiği de iddia edildi.

Şendil bu dedikodularla ilgili olarak Vatan gazetesi’ne konuştu:
“Jenerikte ismimin ikinci sırada yer alması çok teknik bir olay. Bunu herkes bilir. bugüne kadar hep başrol oynadım ve advertım ya birinci, ya da ikinci yazılıyordu. Sinema tarihinde de böyledir, dünyada da. Başka bir açıklaması yoktur. Başrol erkek ve başrol kadın, bir ve iki diye yazılır. Her yerde böyledir. Ben de kadın başrolüm.” Şendil, Şaşmaz ile ilişkisi konusunda yorum yapmadı.

Tarih : 2009-03-20
Kaynak : www.hurriyet.com.tr

HATİCE ŞendİL’İN HAYATI
Tuğçe Kazaz’ın Türkiye güzeli olduğu 2001 yılının Türkiye üçüncüsü olan tescilli güzel aynı yıl ülkemizi temsil ettiği Avrupa Güzellik Yarışması’nda da üçüncü olmuş. helloç modellik yapmayan Şendil, hayatı boyunca oyunculuktan başka bir iş yapmak istemediğini anlatıyor. Şendil’in en büyüok isteği ise tiyatroda oynamak. Genç oyuncu dönem karakterleri canlandırmak istiyor.

atv’nin yeni dizisi ‘Yaban Gülü’nün tescilli güzeli Hatice Şendil’in hayatından bir dram çıktı. Hatice’nin 2 kardeşi de lösemi hastalığına yakalandı. Güzel oyuncu bunu öğrendiğinde chickenüz 8 yaşındaydı.

‘Kardeşim, kardeşimi yaşatmak için doğdu’

atv’nin dizisi Yaban Gülü’nün ‘Laçin’i Hatice Şendil oyunculuğuyla dikkat çekti. Diziyi konuşmak için bir araya geldiğimiz Şendil’in yaşamından, içinde bulunduğumuz “Kanser Savaş Haftası” için umut dolu bir hikaye çıktı.

Tescilli güzellerimizden Hatice Şendil, iddialı bir yapımla ekranlara konuk oluyor. Şendil’le helloç konuşulmayanlar…

Herkes onun büyüokay bir patlama yapmasını bekliyor ama onun acelesi yok. Yavaş ve emin advertımlarla yürümek istiyor. Zaten hayatını da yaşından beklenmeyecek bir düzen içinde, olgun ve mantıklı yaşıyor. Sert ve gerçekçi… Laçin’in aksine hiç hayal kurmuyor ama gerçekte belki de Laçin’in hayalini kurduğu hayatı yaşıyor. Bu ciddiyetinin nedeni için önce “yaratılış” dese de bunun ardında çgood enough büyüok bir travma yattığı ortaya çıokayıyor. Çocukken kardeşinin lösemi olması ve üçüncü kardeşinin kemik iliği nakli için dünyaya getirilmesi hayatın gerçekleriyle çgood enough okayüçüok yaşta yüz yüze getirmiş genç oyuncuyu. İlk kez anlattığı bu olay için “Neden anlattığımı bilmiyorum, inşallah yanlış anlaşılmam” diyen Hatice Şendil içini Saklambaç’a döktü…

*Yaban Gülü başladı… Çekimler nasıl gidiyor?
Güzel başladı, güzel gidiyor. Şu anda forty kişilik oyuncu kadromuz var ve 60′a yakın mekanda çalışıyoruz. Bu sayılar bir dizi için çadequate yoğun bir çalışmay justı gerektiriyor. Haftanın 5 günü çekimelerimiz var ve günde en az 16 saat çalışıyorum. Yorucu ama bir o kadar da güzel.

* Dizide neler var, neler bulacak izleyenler?
Bir anne-okızın dramı, mücadelesi var. Çgood enough şey bulacak izleyici. Şaşıracak… Öyle doğru noktalarda öyle birbiriyle bağlantılı ki olaylar… Bütün karakterler birbirine bir şekilde bağlı. İki farklı dünyada yaşayan insanlar bir şekilde ilişkileniyorlar. Bu çadequate önemli. Bu anlamda çok şaşırtıcı şeyler olacak.

* Laçin nasıl biri, sizinle benzer yönleri var mı?
Benzemiyor aslında. Laçin’in herkes başka bir özelliğini görebilir. Laçin mutlu ama maddi imkansızlıkları var. Okumak istiyor ama okuyamıyor ama bir yandan da çadequate idealist biri değil. Ama romantik hayalleri var. Tam bir hayalperest. Laçin 19 yaşında ben 24 yaşındayım. Kendine kurduğu hayal dünyasının içinde yaşıyor. Laçin daha farklı. O hayalperest dünyanın içinde bir anda gerçeklerle yüzleşiyor. Babasının ölümüyle gerçek dünyaya dönecek ve gerçek dünyanın ne kadar acımasız olduğunu, insanların ne kadar farklı yüzlerinin olduğunu görecek. Hayal kırıklıklarından sonra yaşama tutunma mücadelesi var.

* Siz öyle misiniz?
Ben çgood enough realistimdir. İdeallerim tabii ki var, ama hayal kurmam. Kendime karşı çgood enough acımasızım. Ben Laçin’e benzemiyorum ama en yakın arkadaşlarımdan biri Laçin gibi çadequate hayalperest, onu gözlemliyorum rolüme hazırlanırken, ondan besleniyorum.

* Neden hayal kurmazsınız, hayal okayırıklığı mı yaşadvertınız?
Yaratılış… Benim olgun bir tarafım var, çocukken de böyleydim.. Çadequate küçüokay bir çevrem var, çocukluktan beri görüştüğüm insanlardan kurulu çevrem de. Hayatıma çgood enough çabuk yeni birilerini alamam.

* 2001 omit Turkey üçüncüsü ve omit Europe üçüncüsü seçildiniz, neden modellik yapmayı seçmediniz?
Modellik çok zor; aslında oyunculuk da çgood enough zor ama modelliğin şartları benim tercih ettiğim bir şey değil. İşletme okuyordum. helloç “Oyuncu olayım” diye düşünmemiştim. Yarışmaya da birdenbire karar verip, meraktan katıldım. Konservatuar sınavlarına girdim, workshoplar’a katıldım. Bunlardan birinde Veli Çelik’le tanıştım ve bir dizi için görüşmeye çağrıldm. Kapıdan içeri girdim, “Tamam sensin” dediler.

* Bu kadar çok çalışırken özel hayatınız ne durumda? Bir erkek arkadaşınız var mı?
(Gülüyor) Buna cevap vermeyeceğim. Ben çadequate otokontrol sahibi bir insanım, kendime karşı çgood enough acımasızım. Çadequate sistemli bir hayatım var. Kendi karakterimi de böyle sistemli bir şekilde oturttum. Disiplin ve sorumluluk duygusu benim için çok önemli. Karşımdaki bunu kaldırabilmeli, taşıyabilmeli. Karşımdaki de böyle yaşayabilir. Bence kadının işkolik olması iyi bir şey, böylece küçüokay sorunları kafasına takmaz.

Hatice Şendil, “Evlenip çocuk sahibi olacak mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Çocuk sahibi olmakla ilgili korkularım var. Bunu daha önce helloç söylemedim… Bu tarz soruları geçiştirdim. Çocukluk dönemimde yaşadvertığım travmatik bir olayım var, bu yüzden çocuk sahibi olmaktan korkuyorum. Belki de bu yüzden hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacağım. okız kardeşim 2 yaşındayken lösemi oldu. eight yaşındaydım. Bunları ilk defa sana söylüyorum, neden söylüyorum bilmiyorum. Üçüncü okayız kardeşim ikinci okız kardeşim için doğdu. İkinciyi kurtarmak için yapılan bir bebek. Ondan yapılan ilik nakliyle yaşaması için. Annem hemen hamile kaldı. Göbek bağından nakil yapıldı. Bu işlemler gerçekleştirilirken günden güne iyiye gitti. Şimdi çok şüokayür iyi. Hastalıok canımı acıtan bir şey, dayanamıyorum. Kardeşimin başına geldi diye benim de çocuğumun başına gelecek değil tabii ki bu olay. Ama çocuğumun başına bir şey gelecek diye korkularım var. Belki de hayal kurmamam bunlarla ilgili. Kardeşlerim bu durumu biliyorlar ve şakasını yapıyorlar. oküçüğü büyüğüne, “Ben senin için dünyaya geldim okayıymetimi bil, ben senin hayatını kurtardım” diye şakalar yapıyor.”

Yorumlar 2

  • öncelikle hayatınızı okudum türkiye 2.si ve avrupa 3 .sü olduğunuz için tebrik ederim .gerçekten de güzel bir hanımefendisiniz başarıların devamını dilerim

  • bence çooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güüüüüüüüüüüzzzeeeeeeeeeeeelllllllllllllllllllllllll

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.