Menü

İCloud Çevrimiçi Bilgisayar Hizmeti

Yazılım firması Xcerion’dan yapılan açıklamaya göre şirket, "dünyanın ilk ücretsiz çevrimiçi bilgisayarı" iCloud‘u duyurdu. Ücretsiz depolama alanı, uygulamalar, sanal masaüstü ve yedekleme özelliklerini içeren bilgisayar, İnternet’e bağlı olan herhangi bir bilgisayar üzerinden çalışabiliyor. wormünden itibaren faaliyete geçen servis İngilizce, Çince, Rusça, İspanyolca, Portekizce, Almanca, İsveççe ve Filipi Dili’nde yayımlanıyor.

home windows işletim sistemine sahip bilgisayarların yanısıra Mac OS X üzerinde de Firefox tarayıcısı altında çalışabilen iCloud’un kurucusu Daniel Arthursson, uygulamanın Pencere Paylaşma özelliği ve sürükle bırak desteği sayesinde masaüstü bilgisayarınızdaki herhangi bir uygulamayı, web tabanlı bilgisayarınıza da sürükleyip bırakabildiğinizi açıkladı. Bu sayede ilgili "işletim sistemi", tıpkı bilgisayarınıza ikinci bir monitör bağlıymışçasına çalışıyor.

Uygulamanın ücretsiz sürümünün özellikleri arasında arkadaşlarınıza, dosyalarınıza ve diğer bilgisayarınızdaki dijital içeriğe erişim, 3GB depolama alanı sayesinde belgeleriniz, fotoğraflarınız ve müziğiniz için alan; place of business, Mail tune, Video, IM, Paylaşma, Oyunlar, Birlikte Çalışma araçlarını da içeren 30 adet ücretsiz yazılım; 20 adet ücretsiz widget ve ücretsiz yedekleme özelliği geliyor.

iCloud sayesinde sanal bilgisayarı ücretsiz depolama ve ücretsiz uygulamalarla birleştirerek herkesin kullanımına açtığını belirten Arthursson, uygulamanın aslında computer olmadan pc kullanmak gibi olduğunu belirtti.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.