Menü

İnternette İşinizi Büyütmenin Püf Noktaları

İnternette işinizi büyütmenin püf noktaları adlı bu yazımda sizlere çok değerli nokta atışı bilgiler paylaşacağım. Günümüz internet çağında özellikle pandemi nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde birçoğumuz işlerimizi evlere taşıdık. Bununla yetinmedik yeni iş fikirlerini belkide birtürlü hayata geçiremediğimiz evden çalışma, para kazanma fikirlerimizi hayata geçirdik. İşte bu günleri fırsata çevirmenin tamda zamanı. Bunları daha verimli nasıl yaparız bunlarla ilgili kısa, z ama vurucu bilgilere hazır olun. Konumuzun devamında bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

1- PROFESYONEL BİR WEB SİTESİNE SAHİP OLMALISINIZ: Siteniz sizin kurumsal kimliğinizdir. Buradaki görsel ve tasarımın kalitesi işletmenizin kalitesini yansıtacaktır. Bu konuda mutlaka profesyonel firmalardan destek alın. Destek almadan önce de referanslarını isteyin bakalım sizin kalitenizi yansıtacak düzeyde işler yapabilmişler mi?

2- SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZI DOĞRU KULLANIN: Facebook, Instagram, Twitter benzeri hedef kitlenizin yoğun olduğu platformlarda mutlaka aktif olun. Aktif olmak yalnızca özel günlerde paylaşım yapmak değildir. Hedef kitlenizle etkileşim halinde olmak, adeta duygusal bağ kurmak amacıyla kullanın. Eğer bu konuda yeterli olmadığınızı düşünüyorsanız mutlaka profesyonel firmalardan destek alın.

3- GOOGLE VE SOSYAL MEDYA’DA REKLAM VERİN: Birçoğumuz artık herşeyi Google’da arıyor. Siz de Google’da olmalısınız ve sizi arayan kişilerin karşısına çıkmalısınız. Yalnızca karşılarına çıkmak yetmiyor. Kişinin sizden alışveriş yapması için marka bilinirliği ve güvenilirlik çok önemli. İşte bu noktada da Sosyal Medya reklamları devreye giriyor. Eğer Google reklamları ve Sosyal Medya reklamları konusunda yeterli değilseniz reklama harcayacağınız bütçe boşa gidebilir. Bu yüzden internet reklamları konusunda mutlaka profesyonel firmalarla çalışınız.

4- STRATEJİNİZİ BELİRLEYİN: İşinizi internette büyütmek, müşteri sayısı ve satışlarınızı artırmak için mutlaka bir stratejiniz olmalıdır. Stratejiniz olmadan sadece para ve zaman kaybedersiniz. Dijital Pazarlama Stratejileri konusunda uzmanlara sahip, bu konuda başarılı olan profesyonel firmalarla çalışınız.

5- VERİ ANALİZİ YAPIN: Az da olsa satış oluyor bu bana yeter demeyin. Satışların daha çok hangi kanallardan, hangi gönderi ve reklamlardan geldiğini analiz edin bunları aşama aşama iyileştirin ki satışlarınız daha da artsın. Hatta farklı farklı reklamlar yayınlayarak bunları test edin hangisi daha çok dönüş veriyorsa reklam bütçesini onun üzerine yoğunlaştırın. Veri analizi konusunda yeterli zamanınız ve bilgi birikiminiz yokae profesyonel firmalarla çalışmanızı öneriyoruz.

6- ERTELEME DURUMUNDAN HEMEN ÇIKIN: Sürekli birşeyleri iyileştirmeyi ertelemek yerine bir an önce harekete geçin. Benim sektörüm veya işletmem internete uygun değil demeyin. Her sektör internete uygundur. Yeter ki siz doğru adımları atın. Ama sakın ha sakın erteleme durumunda takılıp kalmayın. Çok şeyler kaçırıyor olabilirsiniz. Eğer erteleme durumundan çıkamıyor, işletmenizi internete nasıl taşıayacağınızı bilmiyorsanız profesyonel bir firmaya danışın.

7- PROFESYONELLERLE ÇALIŞIN: İşinizi internette büyütmek için “Nasıl?” değil “Kim?” sorusunu sormalısınız. Her karşılaştığınız engelde ben bunu nasıl aşarım demek yerine bu işi en iyi kim yapar diyerek hızlı aksiyon almalısınız. Aksi takdirde ufak masraflardan kaçarken milyonluk ciroları kaybediyor olabilirsiniz. İşinizi internete taşımak konusunda da aynı durum geçerli. Bu konuda profesyonel firmalarla çalışmayı tercih ediniz.

Kolaylıklar dilerim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.