Menü

Kilo Kaybı Nedenleri

Kilo Kaybı Nedenleri Çeşitli faktörler nedeniyle kilo kaybı yaşanabilmektedir. Kilo kayıpları bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde olabilmektedir. Bilinçli yapılanlar arasında diyet (doktor kontrolünde),spor vs. sayılabilir. Bazende bu kilo kayıpları isteğimiz dışında ve aniden olabilir. İşte bu ani kilo kayıpları bir sorunun habercisi niteliğindedir. Eğer düzenli bir şekilde kilo vermiyorsanız aniden kilonusda düşme gözlemlediyseniz derhal bir doktora görünmenizde fayda vardır. Bu kayıplara sebep olan hastalıklar AIDS ve Addison olarak ilk aklıma gelenler.

Ani kilo kayıplarına neden olan hastalıkların başında günümüzün amansız hastalıklarından birisi  AIDS hastalığı yer almaktadır. Ani kilo kayıplarına neden olan diğer bir hastalık ise halk arasında kronik adrenal yetmezliği olarak bilinen addison adındaki hastalıktır.

Kanser,kronik ishal, Çölyak ve Crohn hastalığı, diyabet, hipertiroidi ve peptik ülser gibi hastalıklar ani kilo kayıplarına sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.