Menü

Kurtlar Vadisi Gladio İzlenimleri

Kurtlar Vadisi Gladio İzlenimleriSıkı bir Kurtlar Vadisi izleyicisiyimdir.Bununla paralel olarak vadi ekibinin yaptığı diğer çalışmalarıda hayranlıkla izler vede takip ederim.Irak adlı filminide büyük bir merakla beklemiş ve ilk vizyona girdiği gün izlemiştim.Konusu itibariyle Gladio beni çok cezbetmişti.Heleki başrolünü İskender Büyük karakteri yani Musa Uzunlar oynuyorsa.Söylemleri ve anlatmak istedikleriyle Kurtlar Vadisi gerçekten bir fenomen olmuştur.Belki bilinen belki bilinipte söylenmeyen yada söylenemeyen,söylemeye cesaret edilmeyen birçok Türkiye gerçeğini dizide açıklaması benim gibi herkesin hoşuna gidiyordur.Benim gibi sizde vaybe buda oluyormuş diyorsunuzdur.Gelelim konumuza.Kurtlar Vadisi Gladio filmi vizyona girdiği ilk gün ve ilk saatlerinde sinemanın dolu olacağınıda göz önünde bulundurarak erken saatte biletimi alıp kuruldum koltuğa.Birçok programda konusu hakkında konuşuldu,yazılar yazıldı.Büyük bir beklenti ve merak vardı.

 

Bu beklenti ve merakla izlemeye başladım.Filmi pek anlatmayacağım,mutlaka gidip izlenilmesi gereken bir film.Yakın tarihimize ışık tutan bir film olmuş.İskender Büyük rolündeki Musa Uzunlar oyunculuğunu sonuna kadar konuşturmuş.Efektler,sesler,giriş gelişme sonuç,işlenen konu bence harika.Zaten dizide son 71. bölümde İskender yakalanmış ve savcının karşına çıkarılmış herşeyi anlatacağım diye bitirilmişti bu haftaki bölümü.Mahkeme salonunda başladı film.Bazı yerleri çabuk geçilmiş olsada,Türkiye’de yaşanan bazı gerçekleri bilmeyenler okumayanlar yada takip etmeyenler için bazı yerleri pekte anlaşılmaz olsada izlerken hadi yaa budamı olmuş yada bu olay demekki böyle olmuş diyebiliyorsunuz.

Bir diğer dikkat çekici kısmı ise bana göre birçok olayı büyük bir cesaret örneği göstererek açıklamaları.Anlattıkları kişilerin bazıları rahmetli birçoğuda yaşıyor ve halen daha birşeylerin peşinde olan insanlar.Bunları kararlılık ve büyük bir cesaretle açıklamaları çok hoş.Turgut Özal’ın öldürülmesi ve arkasındaki nedenler,bölücü başı hainin öldürülmek istenmesi ama öldürülemeyişi,Cem Ersever’in öldürlmesi… vs. gibi konular mevcut.

Final sahnesi benim en çok hoşuma giden yeriydi.İZleyince onuda göreceksiniz.Size şimdiden bir müjde İskender Büyük filmde ölmüyor.

Şunu kabul edelim Türkiye ve dünyanın bazı yerlerinde Gladio diye bir bela var.Bu halen daha mevcut.Bunun yapılanmaası,nedenleri,amaçları,kullandıkları maşalar vs çok güzel bir örgü içerisinde işlenmiş filmde.

Burdan okumakla olmaz gidin izleyin filmi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.