Menü

Lazer Epilasyon Nedir ?

lazer-epilasyon-hakkinda-bilgi En basit şekilde ifade edecek olursak; Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaşır. Kıl kökündeki renk hücreleri (pigment) lazer enerjisini emer. Burada yoğunlaşan lazer enerjisi çevre deri ve dokuda hasar yapmadan kıl kökünü yakar. Zarara uğrayan kıl büyük olasılıkla tekrar çıkmamaktadır.

Doğru ellerde ve yetkili kişilerce yapılırsa bilinen kalıcı bir yan etkisi yoktur. Lazer epilasyon, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında kalıcı yan etkisi olmaz. İşlem sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir; bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir. Korkmanıza gerek yok. Vücuda herhangi bir zarar vermez. Burada hedef alınan sadece kıl köklerinizdir. Seanslar ve geniş bilgi için doktorunuza başvurunuz. Her cilt yapısı farklı olacağı için detaylı bilgiyi size onlar verecektir.

Ayrıca bu yazıyı neden yazdım düşünmekteyim 🙂 

Yorumlar 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.