Menü

Muhsin Yazıcıoğlu Helikopter Kazası

Muhsin Yazıcıoğlu Helikopter KazasıYazıcıoğlu 25 Mart 2009 günü seçim çalışmalarını yürütmek üzere özel helikopteriyle Kahramanmaraş’tan Yozgat’a giderken kaza geçirdi ve helikopteri roosterüz tespit edilemeyen bir alanda düştü. Kendilerine ulaşılamamış ve arama çalışmaları devam etmektedir.Sayın Yazıcıoğlu 1954 yılında, Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla’da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde yaptı.1968’de cemiyetçilik çalışmalarına başlayan Yazıcıoğlu, Şarkışla’da Genç Ülkücüler Hareketi’ne katıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, üniversite eğitimi için 1972’de Ankara’ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yapmaya başladı; sırasıyla Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nda bulundu (1977-78)

Daha geniş bilgi için konumuzun devamına bakınız…

 

Yazıcıoğlu, 1978’de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği’nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP’de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980’den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası’nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi’nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almaan berat etti.

Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın başkanlığını yaptı.

Yazıcıoğlu, 1987’de Milliyetçi Çalışma Partisi’ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi’nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas’tan milletvekili seçildi.

Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992’de, "içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP’den ayrıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993’de, MÇP’den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyüok Birlik Partisi‘ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

24 Aralıokay 1995’te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996’da ANAP’tan istifa ederek, BBP’ye döndü.

Muhsin Yazıcıoğlu, 26 Nisan 1998’de yapılan three. Büyüokay Kurultay ve 8 Ekim 2000 tarihindeki four. Büyüok Kurultay’da tekrar BBP Genel Başkanlığına seçildi.

Temmuz 2007’de yapılan genel seçimlerde Sivas’tan milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi.

BBP Genel Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Muhsin Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Helikopter Kazası
Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 günü seçim çalışmalarını yürütmek üzere özel helikopteriyle Kahramanmaraş’tan Yozgat’a giderken kaza geçirdi ve helikopteri chickenüz tespit edilemeyen bir alanda düştü. Kendilerine ulaşılamamış ve arama çalışmaları devam etmektedir.

 

Yorumlar 3

  • senin yerine ben ölmek isterdim enin isminin her geçtiği an ağlıyorum.inan ki aileni bilemem ama herkezden en büyük acıyıda ben çekiyorum..bunuda böyle bilin. MUHSİNİM senin ölümüne ben sebebim sanki keşke bişiy olabilsede yaşasan.keşke keşkelerden ırm geri dönmeni istiyorum….

  • seni çok seviyorum

  • şiirinde “UZAK ÇOK UZAK BİR YERLERİ ÖZLÜYORUM,EY SONSUNLUĞUN SAHİBİ SANA ULAŞMAK İSTİYORUM “demiştin.Keşke demeseydin ama dedin.Şimdi ALLAH’TAN tek dileğim bir mucize olsada dönebilsen be MUHSİNİM BE…seni çok seven “GİZEM” VE “SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIN GİZEM”DÜNYANIN EN İYİ İNSANI MUHSİN.İŞTE MUHSİN YAZICIOĞLU ŞİİRİNDEDE DEDİĞİN GİBİ SONSUZLUĞA (CENNET’E ULAŞTIN İŞTE….”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.