Menü

Resim, Video ve Müzik için WordPress Eklentileri

Ben kullanmıyorum ama birçok blog yazarı bloglarında multimedya öğelerine oldukça fazla yer veriyor. Kimi web siteleri sundukları servisler ile (hazır kodlar) her website online çeşitli türlerde yayın yapılmasına olanak veriyor. Blogunuzda sevdiğiniz şarkıları ziyaretçilerinize de dinletebiliyor, resimlerinizi geçiş gösterileriyle okuyucularınızla paylaşabiliyorsunuz.

Bu yazıda paylaşacağım WordPress eklentileri bu servislerden measurement biraz daha fazla serbestlik ve kişiselleştirilebilirlik sunuyor.

 

Resim Gösteriminde Kullanılabilecek Eklentiler

Müzik için Kullanılabilecek Eklentiler

  • WordPress Audio player: Bu eklenti herhangi bir internet adresindeki ses dosyasını yazılarınıza yerleştirmenize olanak veriyor. Ziyaretçilerinizin sizin seçtiğiniz müzikler eşliğinde yazılarınızı okuması hoş olabilir.
  • WP automated music player 3.0: Yine yukarıdaki ile benzer özellikli bir eklenti. Eklenti ile blogunuzda mp3 ve wav uzantılı dosyaları dinletebilirsiniz.

Video Gösteriminde Kullanılabilecek Eklentiler

  • Google Video Eklentisi: Eklenti Google Video‘daki görüntüleri blogunuzda yayınlamanıza yarıyor.
  • WordPress Video Blogger: Eklenti ile Google Video, YouTube, vSocial ve Dailymotion platformlarındaki videoları blogunuzda yayınlayabilirsiniz.
  • VideoPop: Bu eklenti ile herhangi bir adreste bulunan bir videoyu oynatabiliyorsunuz. şöyle ki, eklenti ile bir hyperlink oluşturuyorsunuz ve linke tıklandığında belirleyeceğiniz boyutlarda yeni bir pencere açılıyor ve  video buradan seyrediliyor. Ne Firefox ne de internet Explorer yeni pencerinin açılmasında bir sorun çıkarmadı.
  • WP-FLV: Eklenti, yazılarınızda ve sayfalarınızda flash video dosyalarını (.flv) oynatmanıza yarıyor.
  • WP-Ploop: Bu eklenti de .movs ve .swsf layoutındaki videoları yine yazı ve sayfalarınızda göstermenize yarıyor.
  • WPvideo: Yine popüler video sitelerindeki videoları blogunuzda yayınlamanıza olanak veren bir eklenti. Yukarıdakilere ek olarak Metacafe videolarına da blogunuzda yer verebilirsiniz. Kullanım da oldukça basit.

Yorumlar 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.