Menü

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs İnternet Sitesi

Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs İçin Kurduğu İnternet Sitesi Hizmet Vermeye Başladı. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Sn. Dr. Fahrettin Koca’nın da bahsettiği Sağlık Bakanlığı’na bağlı koronavirüs bilgilendirme sayfası hizmete girmiş bulunmakta. Siteyi ziyaret eden kişiler, toplam vaka sayısından koronavirüse dair sıkça sorulan sorulara kadar pek çok şeye ulaşabilmekteler. İlk kez Çin’de baş gösteren ve küresel çapta pandemi ilan edilen yeni tip koronavirüs salgını, ülkemizde de insanların hayatını kaybetmesine neden oluyor malesef. Dünya genelinde bugüne kadar virüsle enfekte olmuş kişi sayısı toplamda 566.269 bulunurken virüse bağlı ölümlerin sayısıysa malesef 25.423’e ulaştı.

Bu sitede vatandaşlar, koronavirüs hastalığına dair merak edilen “COVID-19 nedir?”, “COVID-19 belirtileri nelerdir?”, “COVID-19 nasıl bulaşır?”, “Kimler risk altında?”, “Tanı nasıl konur?”, “Korunma yolları nelerdir?” gibi soruların yanıtlarına BU SAYFA üzerinden ulaşabilmekteler.

Ayrıca sayfada Türkiye’nin genel koronavirüs tablosu da yer almakta. Bu tablo üzerinde test sayısı, vaka sayısı, vefat sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı tek tek gösteriliyor ve veriler bir grafik ile destekleniyor. Gayet sade ve kolay hazırlanan websitesi az önce oluşan yoğunluktan çökmüştü. Ancak şimdi açık gözükmekte. Yine ara ara kontrol etmenizde fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.