Menü

Samsung Galaxy S3 UnRoot Yapma

Samsung Galaxy S3 UnRoot YapmaDaha önce Galaxy S3 telefonumuzu root yapma işlemini anlattmıştım. Olduya root yapmaktan vazgeçtiniz. Baktınız root yapmak pek işinize yaramadı. Ben bu telefonu normal kullanmak istiyorum diyorsunuz.İşte yazımız tam size göre 🙂 

Yazımıza devam etmeden önce ve işlemlere başlamadan önce şarjınızın en az %40 olduğundan emin olunuz !!! 

Gerekli dosyalar ile işe başlayalım:

1- Odin3 v1.8.5

2- Türkiye için çıkan en son S3 firmware dosyası

Bunları indirdikten sonra…

 

Telefonumuzu download moduna alıyoruz. download moda almak demek telefonu kapatıp "Ses kısma+malesü(ortadaki fiziksel tuş) + Güç" tuşlarına aynı anda basarak telefonu başlatmak demektir.

İndirmiş olduğumuz Odin3 v1.85 dosyasını açıp yüklüyoruz bilgisayarımıza. Yukarıdaki orijinal romu indirip zip dosyasından içerisindeki .tar uzantılı dosyayı çıkarıyoruz.  Çıkardığımız dosya eğer tek parça ise Odinde PDA okısmına tanıtıyoruz. Eğer 3 parça ise hepsini ait olduğu okayısıma tanıyoruz. Örneğin phone.tar dosyasını phone okısmına gibi..

Bunları tamamladıktan sonra telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.  Odinde Auto Reboot ve F.Reset Time seçeneklerini seçiyoruz ve begin diyoruz.  İşlemin sonunda kutucuk yeşil olup move! yazısı geldi ise işlem bitmiş demektir.Kontrol etmek amacıyla telefonumuzu açıp Ayarlar>Cihaz Hakkında>Durum malesüsünü açıyoruz.

Eğer aygıt durumu customary ise işlem başarılıdır. Eğer Modifiye yazıyorsa telefonumzu Yedekleme ve rom yükleme işlemlerinin yapıldığı yer restoration modda açıp wipe seçeneklerini yapıyoruz. Daha sonra telefonu tekrar başlatıp aynı şekilde kontrol ediyoruz.

Videoyu izleyerekte yapabilirsiniz.Kolay gelsin arkadaşlar.

 

Yorumlar 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.