Menü

Samsung Galaxy S4 Root Yapma

Nihayet merakla beklediğimiz Samsung Galaxy S4 root yapma dosyası çıktı. Açıok kaynak koldu olmasından mütevellit kullanıcılarına sınırsız özellikler sunan Android işletim sistemi üreticilerin yayınladıkları orjinal romların yanı sıra geliştiricilerin yayınladığı romlarlada adından sıokça söz ettiriyor. Telefonumuzu root yapmak ne işe yarayacak bundanda kısaca bahsedecek olursak; operatörlerin ve üreticilerin yüklediği size gereksiz gelen ve kullanmadığınız yazılımları programları silmenize yarar. Değişik kernel ve romlar yükleyebilirsiniz. Cihazınızı istediğiniz gibi modifiye edebilir,bilgilerinizi yedekleyebilir ve Play retailer'deki uygulamarı indirip sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Şimdi sizlere Samsung’un yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S4⊤ün Exynos 5 octa işlemcili versiyonuna nasıl Root yetkisi kazandırıldığını anlatacağız. Yükleme talimatına geçmeden önce Root yetkisinin telefonunuzu garanti dışına çıkardığını ve yükleme talimatlarına uyulmadığı takdirde telefonda sorunlar oluşabileceğini hatırlatalım. Yükleyeceğiniz dosya ile ROOT yetkisinin yanı sıra CWM recovery menüsü de yer almaktadır. Konumuzun devamında geniş açıklamaya ulaşabilirsiniz. 

Yükleme Talimatı
1- Bilgisayarınızda Kies uygulaması varsa kapatın.
2- Telefonunuzda, AYARLAR >DİĞER menÜ> CİHAZ HAKKINDA >YAPIM NUMARASI yazan sekmeyi en az 7 defa üst üste tıklayın. “artıokay siz de bir geliştiricisiniz” uyarısını aldıktan sonra Ayarlar malesüsüne geri dönün ve burada “Geliştirici Seçeneklerinde” USB Hata Ayıklama Modunu” aktif edin.
3- Telefonu bilgisayara bağlayın ve bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin.
four- Yükleme işlemi bittikten sonra telefonun bilgisayar bağlantısını kesin.
5- Buradan Root yetkisi için gerekli dosyayı indirin. Buradan ise Odin uygulamasını indirin.
6- Telefonunuzu kapatın ve bir süre bekleyin. Ses kısma + residence + Güç butonlarına basılı tutarak telefonu açın ve karşınıza çıkan uyarıyı ses yükseltme butonu ile geçin. Telefonunuz şu an obtain modunda.
7- Odin uygulamasını açın ve telefonu obtain modunda bilgisayara bağlayın. Eğer sol üst oköşede sarı renkli bir kutu belirdiyse telefonunuz Odin tarafından tanınmıştır.
8-  Root yetkisi için indirdiğiniz .tar uzantılı dosyayı Odin üzerinde PDA yazılı bölümü ekleyin ve bunun dışında Odin üzerinde herhangi bir işlem yapmayın. begin butonunu tıklayın, yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir. Telefon yeniden başlayacak ve uygulamalar arasında Supersu uygulaması var ise telefonunuz root yetkisi kazanmıştır.

 

Yorumlar 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.