Menü

Samsung Galaxy S5 İçin Android 5.0 Lollipop Yayınlandı

samsung galaxy s5 android 5.0 lollipop  21 Kasım'da Sammobile Galaxy S5'te Android 5.0 Lollipop'un kullanım videosunu yayınlamıştı. Birçok kullanıcı gibi bende büyük bir merak içindeydim acaba resmen dağıtıma nezaman başlanacak diye. Nihayet o gün geldi çattı. Şuan sadece Polonya için OTA olarak güncellenen bu sürüm, çok yakında diğer Avrupa ülkeleri için de gelecek. Sammobile'de yayınlanan bu sürüm Polonya için üretilen SM-G900F model numaralı Galaxy S5 olsa da, LRX21T yapı numaralı Android 5.0 sürümünü Odin ile kendi Galaxy S5'inize yükleyebilirsiniz. 

Yükleme işleminin nasıl yapılacağını ve dosyalara ulaşmak için konumuzun devamına bakmanız yeterli.

samsung s5 android 5.0 lollipop

– Samsung Galaxy S5 Android 5.0 Lollipop sürümünü BURADAN indirebilirsiniz. Daha sonra Odin yardımıyla onuda BURADAN indirmek suretiyle işlemlere başlayabiliriz.

– Telefonunuzu kapatın ve telefonunuzun Home + Güç + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basarak Download Mode'da açın.

– Odin uygulamasını açın ve telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza takın. Odin uygulamasında mavi işareti alana kadar bekleyin.

– Telefonunuz bağlandıktan sonra, indirdiğiniz firmware dosyasını AP/PDA bölümüne ekleyin.

– re-partition seçeneğinin işaretli olmadığından emin olduktan sona, Start butonuna basın ve Lollipop'un yüklenmesini bekleyin.

Talimatları eksiksiz yerine getirdiyseniz artık cihazınız 5.0 Lollipop olmuştur. Güle güle kullanmanız temennisiyle 🙂

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.