Menü

Samsung Galaxy S5 Root Yapmak

galaxys5root Biraz gecikmelide olsa sizlerle Samsung Galaxy S5 için root dosyasını paylaşıcağım. Telefon üzerinde tam yetkili olmak için, gereksiz görülen uygulamaları kaldırmak ya da özel ROM yükleyebilmek için rootlama işlemi yapılıyor. Bilmeyenler için en kısa yoldan anlatım bu sanırım. Tabi yapacapınız daha birçok şey mevcut. Lafı fazla dolandırmadan konumuzun devamında root dosyasına gerekli programlara ve yükleme talimatına ulaşabilirsiniz. 

NOT
Yükleme talimatına başlamadan önce bu işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını hatırlatalım.

1 -) Altta yer alan tüm dosyaları indirin. Bilgisayarınızda Kies yüklü ise USB sürücülerini yüklemenize gerek yok.

ODİN 

CF-ROOT (Ülkemizde SM-G900F versiyon satılmakta. Bu sebeple ilgili CF-Root dosyasını veriyorum)

USB SÜRÜCÜ

2 -) CF-Root zip dosyasının içeriğini masaüstüne çıkarın. İçerikte Odin uygulaması da karşınıza çıkabilir. Burada Odin üzerine yerleştireceğimiz dosya ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” olacak.

3 -) Galaxy S5’te Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşlarına aynı anda basarak telefonu Download moduna alın. Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

4 -) Odin üzerinde yer alan PDA bölümüne ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” dosyasını ekleyin. Start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir.

NOT
İlk Açılış normalden daha uzun sürebilir. Telefonun açılış ekranda kalması durumunda cihazınız için indirdiğiniz CF-Root dosyasını kontrol edin. Eğer doğru dosyayı pda bölümünden yüklediyseniz korkmanıza gerek yok. Telefonunuz açılacaktır.

Herşey yolunda gittiyse ve telefonunuz açıldıysa rootlu olmanın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.