Menü

Samsung S5 SM-G900FQ Root Yapma

samsung-s5-root Samsung S5 root yapma, samsung galaxy sm-g900fq root nasıl yapılır gibi konulara cevap bulmaya çalışacağız.

Daha önce Samsung Galaxy S5 için root dosyasını paylaşmıştım. Root nasıl yapılır yukarıda linkini verdiğim konuda izah etmiştim. Root yapmak, gerekli ve doğru dosya varsa birkaç dakikanızı alan bir basit bir işlem. Root neden yapılır ,ne gibi yararları vardır vs. burda uzun uzun anlatmıyacağım.Root yapmaya karar verdiyseniz zaten az çok neden yapıldığını yada neden yapılması gerektiğini biliyorsunuzdur. Sizlerle Android 6.0.1 versiyon Samsung Galaxy SM-G900FQ klte modeli için yani Türkiye'de kullanılan modeller için sorunsuz root dosyasını konumuzun devamında paylaşacağım.

NOT
Yükleme talimatına başlamadan önce bu işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını hatırlatalım.

1 -) Altta yer alan tüm dosyaları indirin. Bilgisayarınızda Kies yüklü ise USB sürücülerini yüklemenize gerek yok.

– ODİN 

– CF-ROOT (Ülkemizde SM-G900FQ versiyon satılmakta. Bu sebeple ilgili CF-Root dosyasını veriyorum)

– USB SÜRÜCÜ

2 -) CF-Root zip dosyasının içeriğini masaüstüne çıkarın. İçerikte Odin uygulaması da karşınıza çıkabilir. Burada Odin üzerine yerleştireceğimiz dosya ” CF-Auto-Root-klte-kltejv-smg900fq.rar​ ” olacak.

3 -) Galaxy S5’te Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşlarına aynı anda basarak telefonu Download moduna alın. Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

4 -) Odin üzerinde yer alan PDA bölümüne ” CF-Auto-Root-klte-kltejv-smg900fq.rar​ ” dosyasını ekleyin. Start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir.

NOT
İlk Açılış normalden daha uzun sürebilir. Telefonun açılış ekranda kalması durumunda cihazınız için indirdiğiniz CF-Root dosyasını kontrol edin. Eğer doğru dosyayı pda bölümünden yüklediyseniz korkmanıza gerek yok. Telefonunuz açılacaktır.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle…

Yorumlar 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.