Menü

Samsung S7, S8 ve Note 8’e Portre Modu

Portre modu,android portre modu,portre modu fotoğraf,portre modu nasıl yapılır,portre modu indir,portre fotoğraf,portre özelliği,portre modu nasıl yapılır,samsung portre modu,galaxy portre modu,s8 portre modu,s7 portre modu,note8 portre modu…
Bildiğiniz gibi başlıkta belirttiğim telefon modelleri için portre modu mevcut değil. Çift kamera yada fazla kamera olmadığı için portre modunda fotoğraflar çekemiyorduk. Çeşitli programlar sayesinde nispeten bunu halledebiliyorduk ama yeterli değildi. Portre modu Exynos tabanlı telefonlarda sorun çıkartmıştı. Kıdemli bir XDA üyesi ise bu sorunu çözmeyi başardı. Pixel 2’de bulunan ve herkes tarafından fazlasıyla beğenilen portre modu, üst düzey Android telefonlara gelmeye başladı. Yeni özellik şimdi de Samsung Galaxy S7, S8, S8+ ve Note 8(Exynos) için kullanılabilir oldu.
Uygulamanın yüklü olması ve Ayarlar menüsünden birkaç değişiklik yapılması durumunda portre modu, Qualcomm Snapdragon yonga setli cihazlardan biraz daha yavaş olmasına rağmen sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu arada hatırlatalım; bu özellik şimdilik yalnızca arka kamerada çalışıyor.
Eğer bu üç telefondan birine sahipseniz, Buraya tıklayarak miniuser123’ün sunduğu APK dosyasını indirebilir ve ayarlar menüsünden aşağıdaki yapılandırmaları yerine getirebilirsiniz. Ülkemizde Samsung’un Exynos yonga setleri bulunduğu için portre modunu yalnızca bu şekilde kullanabilirsiniz.

  • Model: Nexus 6
  • Portrait mode on all models: on
  • camera.af.debug.show: off
  • camera.faceboxes: on

Bunu yaptıktan sonra portre modu ve HDR+, Exynos tabanlı akıllı telefonunuzda kilitlenmeden çalışmaya başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.