Menü

Site Hızının SEO’ya Etkisi

Geçtiğimiz yıllarda Google arama motoru algoritması internet kullanıcılarının herhangi bir web sitesinde yaşamaları olası durumları göz önüne alarak çalışmalarını uygulamak için yola koyuldu. Bu durum da site hızının SEO’ya etkisi faktörü de bu konuyu etkileyen faktörler arasında yerini aldı. Bunun sebebi de Google algoritmasına ve farklı uygulanan güncellemelere göre internet sitesinin hızı SEO’yu oldukça fazla etkilemesinden kaynaklanıyor. Bizler firma olarak SEO bakımından önemli olan bu konu hakkında müşterilerimizin her daim yanındayız.

Site Hızı Önemi
Bir web sitesinin hızı o siteye giriş yapan kullanıcı sayısının artmasında nasıl önemliyse bir o kadar SEO için önemlidir. Yapılan araştırmalar da bu yargıyı doğruluyor. Zaten Google ve kullanıcıların bir web sitesinden en büyük beklentisi hızlı olmasıdır. Google’ın hıza verdiği önem, aslında doğrudan webmaster araçlarında yer alan farklı kaynaklardan anlaşılabilir. Ya da yapılan arama sonuçlarında kendi hızını belirten göstergeleri de sürece dahil etmesinden anlaşılabilir. Yine Google bu konuda yayınlamış olduğu blog yazıları ile beklentilerini açıkça ifade ediyor. Site hızı özellikle Mobil sürümde hızlı değilse masaüstü sürümlerde ilk sayfada çıkıyorken burada üçüncü ya da dördüncü sayfada çıkabiliyor.

Site Hızı Nasıl Ölçülür?
Site hızını basit bir şekilde Google PageSpeed aracı ile ölçebilirsiniz. Bu araç web sitenizi yavaşlatan unsurları size ayrıntılı biçimde sunan bir Google aracıdır. Hizmeti hiçbir ücret ödemeden kullanarak sitenizdeki problemlerin kaynağını tespit edebilirsiniz. Ve sorunun bu olduğunu fark ederseniz hem hız hem de diğer alanlarda SEO için gerekli müdahaleleri gerçekleştirmek adına bizden destek alabilirisiniz. Firma olarak bu konuda hızlı ve kalıcı çözümler üreterek siz değerli müşterilerimizin beklentilerini karşılıyor ve olumlu sonuçlar elde ediyoruz.

Kullanıcı Deneyimi İçin Gerekli
Site içi ve site dışı SEO uygulamalarını yaparken bizim hedefimiz sıralamalarda daha fazla yükselmekken, Google’ın hedefi de en iyi kullanıcı deneyimini elde etmektir. Yapılan incelemelerde site hızının yavaş olmasından kaynaklı olarak pek çok kişinin web sitesine giriş yapmadan siteden çıktığı görülmüştür. Radware’in bu anlamda yürüttüğü çalışma analiz edildiğinde, Amerika’da internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin yarıdan fazlasının, sitenin yavaş açılması halinde hiçbir ürün almadan siteden çıkış yaptığı açıkça görülmüştür. Bu durumda kişilerin bu konu hakkında bilinçlenerek kaliteli hizmet veren bir firmadan destek alması çok yerinde olacaktır.

Kaliteli Ve Güvenilir Hizmet
Firmamız SEO hakkında müşterilerinin taleplerine uygun bir şekilde en güvenilir ve en kaliteli hizmet anlayışını vaat ediyor. Sektörde bu anlamda hizmet veren pek çok firma bulunuyor. Ancak bu işi layıkıyla yapamayan, müşterilerinin beklentilerini karşılayamayan firma sayısı ne yazık ki az değil. Bunun için de kişilerin en doğru, en yerinde hizmeti alabilmesi için iyi bir araştırma yapmaları gerekiyor. Firmamız daha önceki hizmetlerinden yola çıkarak bu konuda tüm müşterilerinin takdirini toplamış bir adrestir.

Profesyonellik Başarıyı Getirir
Bir iş gerektiği gibi yapılmamışsa, çok kısa süre içinde beklenen sonuç maalesef ki alınmayacaktır. Bunun için de firmamız işinin ehli olmuş kişiler tarafından çalışmalarına tam gaz devam ederek, en verimli uygulamaları tercih ediyor. Müşterilerini merkeze alarak, talepler doğrultusunda bir yol haritası hazırlıyor. Tüm SEO işlemleri konularda başarılı sonuçlar yakalamak için piyasada yaşanan tüm gelişmeler yakından takip edilerek müşterilerimize güven sunmaya devam ediyoruz. Bunun için eğer böyle bir hizmet alma düşünceniz varsa şu an doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz.

İstanbul SEO Uzmanı’ndan Hemen Teklif Al!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.