Menü

Tema Değişimi

Değişen web teknolojisine ve wordpress dünyasına daha fazla direnemedim ve yıllardır kullanmış olduğum temayı değiştirdim. Daha önce kullandığım tema artık desteği kalmamış hatta internet ve tema dünyasından silinmiş bir temaydı. Temanın adı BlueStripsTR idi. Ama olsundu ben kendisini seviyordum, yaptığım düzenlemelere hemen cevap veriyor beni mutlu ediyordu. Basitti ve kolaydı. Tabi bu basitlik ve kolaylık bazı handikaplarıda beraberinde gertiriyordu. Mesela responsive değildi, mobil uyumlu değildi. Yeni mysql tabanıyla uyumlu değildi. WordPress güncellemelerinden sonra mutlaka birkaç düzenleme yapmam gerekiyordu. Yani anlayacağınız temanın ve altyapının değişme zamanı gelmişti. Tüm bunları düşünerek daha önce başka bir projede  free versiyonunu kullandığım temanın ücretli versiyonunu aldım.

Tema Değişimi

Tema gayet basit bir mantıkla ama gelişen internet,web ve wordpress teknolojisine tamamen uyumluydu. Pagespeed ve gtmetrix değerleri inanılmazdı. Adsense ile tamamen uyumluydu. Mobilde müthişti. Tabi bunlar tamamen benim düşüncelerim. Size güzel gelmeyebilir. Sadelikten ve basitlikten yana olmam beni bu düşüncelere ve bu temaya itti. Öyle karmaşık ordan burdan fotolar çıkan link ve reklam yığını siteler hoşuma gitmediğindendir belki. Dilerseniz yukarıdaki resme tıklayarak tema sayfasına gidebilir sizde seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Şimdilik blog tasarımım bu şekilde olacak. Uzunca bir sürede böyle gider gibime geliyor. Hoşuma giden başka bir tema olursa değiştirmekten çekinmeyeceğim elbette. Şimdilik hoşçakalın beni takip etmeyi unutmayın ve bırakmayın. Herkese iyi bloglar dilerim.

Yorumlar 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.