Menü

Türkcell’den gizli numaraya kısıtlama

Gizli numara takıntısı olanlar vardır, örneğin ben. İnsanların neden numarasını gizleme gereği duyduğunu bir türlü anlamamışımdır. Türkcell de benim gibi düşünmüş olacak ki; gizli numara sıkıntısı yaşayanlara yeni bir çözüm üretmiş.( ehh çokta iyi olmuş)

Türkcell‘in bu yeni servisi sayesinde gizli numara ile aranmalara okısıtlama getirebiliyorsunuz. Sizi arayan numara gizli ise, arama kendisine geri dönecek ve “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” anonsu ile karşılaşacak. Bu servisi kullanma durumunda ayrı bir ücret ödemesi gerekmiyecek.

Kulanımı, o çok basit. Zaten kendi sitesinde de yer aldığı gibi, Gizli numaradan arama kısıtlama servisini kullanabilmek için :
*253# yazıp yes tuşuna
İptal etmek için :
#253# yazıp sure tuşuna basmanız yeterli.

artıokay “rahatsız ediliyorum” ya da “öff kim bu gizli numara” diye söylenmeye gerek kalmayacak. Sanırım bu uygulama sayesinde gizli numara kullanma alışkanlığı bulunanlar, bu alışkanlıklarını çöpe atmak zorunda kalacaklar. Hemen hatırlatayım; gizli numara okısıtlama, sizi arayan tüm operatörler için geçerli. Darısı diğer operatörlerin başına.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.