Menü

Türkiye Geneli Yeni Koronavirüs Tedbir Paketi

Corona virüs önlemleri,coronavirüs önlem paketi,koronavirüs önlemleri,koronavirüs önlem paketi,corona türkiye önlem,korona türkiye önlem,korona için ne gibi önlemler almalıyız,corona önlemeleri nelerdir…
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan yeni önlemleri açıkladı. Yeni tedbir paketi kapsamında birçok önlem duyuruldu. Açıklamada en dikkat çeken önlemse artık şehirler arası seyahatlerin valilik izniyle gerçekleşeceği oldu. Gelin açıklamanın detaylarına yakından bakalım. Konumuzun devamında önlemler listesine ulaşabilirsiniz.

Koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler:

  • Şehirler arası seyahatler valilik iznine bağlanmıştır.”
  • “Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personel/esnek çalışma şekline geçilecektir.”
  • “Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır.”
  • “Piknik alanları, ormanlar gibi alanlar hafta sonları kapalı olacak, hafta içi buralarda toplu olarak bir arada bulunmayacaktır.”
  • “Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde kontrollü olarak celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır.”
  • Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir.”
  • “Tüm illerimizde valilerimizin başkanlığında Pandemi Kurumu oluşturularak takip yapılacak ve gerektiğinde o şehre mahsus tedbirler kararlaştırılacaktır.”
  • “Bu tedbirlerin başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi büyük şehirlerimizde olmak üzere 30 büyük şehrin tamamında titizlikle uygulanması kararı verilmiştir.”
  • “Ev ve iş yeri dâhil her ortamda sosyal mesafeye dikkat ederek, toplu taşıma araçlarını zorunlu olmadıkça kullanmayarak, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayarak tedbirleri artırmamız şarttır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında şunları söyledi “Rehavete kapılmayacağız çünkü karşımızdaki tehdit çok ciddidir. Paniğe asla kapılmayacağız çünkü bu tehdide karşı gerçekten sağlam bir mücadele yürütüyoruz. Bir yandan biz devlet olarak her türlü tedbiri alacağız, bir yandan vatandaşlarımızın her biri kendi tedbirlerini alacak. Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla COVID-19 hastalığıyla mücadelemizi milletimizle kararlılıkla sürdürüyoruz. Birliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı ne kadar güçlü tutarsak Allah’ın izniyle bu süreçten o kadar güçlü çıkarız” ifadelerini kullandı.
Sözlerine “Aziz milletim, Türkiye bu salgın dönemine olabilecek en hazırlıklı şekilde yakalanmıştır. Son 17 yılda ekonomisini ve üretim altyapısını güçlendiren Türkiye, pek çok konuda kendi kendine yeterli olabilmesinin avantajlarını yaşıyor” şeklinde devam eden Cumhurbaşkanı, canlı yayındaki açıklamaları esnasında “Hamd olsun ilaç ve gıda konusunda hiçbir sıkıntımız yoktur. Hastalıkla mücadelede önem taşıyan maske, test kiti, eldiven gibi gereçleri kendimiz üretebildiğimiz için bunlar konusunda da sıkıntı yaşamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.