Menü

Ubisoft Connect Runtime Error Hatası

Ubisoft Connect oyun platformu açılırken yada platformu açtıktan sonra herhangi bir oyunu açmaya çalıştığımızda bu hata ile karşılaşıyorsak, bu hatayı çok kolay bir yöntemle nasıl düzelteceğimizi anlatmaya çalışacağım.
Bu hatayı giderebilmek için klasik yöntemlerden olan Microsoft Visual C++ Runtime Library’yi güncelleyerek başlayabiliriz.

Bu hatayı giderebilmek için klasik yöntemlerden olan Microsoft Visual C++ Runtime Library‘yi güncelleyerek başlayabiliriz. Bu ilk neden olabilir. Aslında genel bir yöntem olarak görünsede çok kolay bir yöntemi mevcut.

NOTI: Karşılaşılan bu hata Windows işletim sisteminizde bulunan Visual C++ Redistributable Packages’in güncel olmaması bu gibi sorunları beraberinde getirerek dll hata çıktısını önümüze çıkarabilmekte. Tabi sadece bundan dolayı da böyle bir hatayla karşılaşmayadabiliriz. Sürücülerinizin güncel olmaması bu gibi sorunları beraberinde de getirebilir. Bunun için sürücülerinizi güncel halde tutmayı unutmayın.

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları beraberinde getirebilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Yukarıda vermiş olduğum linklerdeki uygulamaları indirip kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın. Bunları yaptınız ama yinede aldığınız hata düzelmediyse gelelim altın değerindeki çok basit yönteme.

Kod 17006 hatası ağ bağlantıları Güvenli internet sorunundan kaynaklanıyor. Kullandığınız internet sağlayıcı firmaya SMS yoluyla (örneğin Superonline ise 2220’a GUVELI IPTAL) yazarak kapatabilirsin.

Bende Superonline Fiber interneti kullanıyorum. Superonline panelime girerek Güvenli İnternet sekmesi altında aktif olan hizmeti “Güvenli internet hizmeti almak istemiyorum” sekmesiyle değiştirdim ve sorun çözüldü.

Kısaca hangi internet alt yapısını kullanıyorsanız o servis sağlayıcısının Güvenli İnternet hizmetini devre dışı bırakmanız gerekiyor. İşlem bu kadar basit. Başka yazılarda görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.