Menü

Ücretsiz Ekran Kaydedici İnternet Siteleri

Her geçen gün işlerimizi online sisteme taşımaktayız. Bilgisayarlar artık her noktada hayatımızın bir parçası olmakta. Bu sebeple gerek eğitim hayatımızda gerekse iş sektörümüzde bilgisayarlar hayatımızın bir parçası oluyor. Bu yazımızda her işletim sisteminde kullanabileceğiniz, kurulum gerektirmeyen, dosya indirmenize gerek kalmadan sunumlarınızı video haline getirebilecek, bilgisayarınızda yaptığınız işlemleri kayıt altına almak ve bunları paylaşmak adına video kaydı alabileceğiniz hemde ücretsiz kullanabileceğiniz internet sitelerini paylaşacağım.

Kurulum gerektirmeyen ücretsiz ekran kaydedici siteler:

1-) https://screenapp.io
Ücretsiz Ekran Kaydedici İnternet Siteleri
Gayet basit ve kullanışlı bir görünüme sahip olan screenapp.io sitesine girdiğinizde gözünüze çarpan ilk buton “Get Started” butonu oluyor. Bu butona bastıktan sonra çıkan bilgisayar ekranının altında farklı ses seçenekleri mevcut. Uygun seçeneği seçtikten sonra “Share Your Screen” butonuna basmanız yeterli. Unutmayın, kaydı başlatmak için ekran hazır olduğunda “Start Recording” butonuna basmanız gerekiyor. Kaydı aldıktan görüntüleri sonra site üzerinden kolayca indirebilirsiniz.

2-) https://screencapture.com
Ücretsiz Ekran Kaydedici İnternet Siteleri
Diğer bir ekran kaydedici sitemiz screencapture.com. Tamamen ücretsiz olan bu siteye girdiğinizde video kaydını başlatmadan önce sizi dört seçenek karşılıyor olacak: microphone (mikrofon), sound (ses), webcam (kamera), watermark (filigran). Baştan söylemek gerekirse, watermark seçeneğini siteyi ücretsiz kullanmak için seçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında uygun seçenekleri işaretleyip kaydı başlatmak için “Start Recording” butonuna basabilirsiniz. Video kaydınız tamamlandığında “Download” kısmından indirebilirsiniz.

3-) Veed.io Screen Recorder
Ücretsiz Ekran Kaydedici İnternet Siteleri
Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz iki siteden farklı olarak üzülerek ücretsiz versiyonunun 10 dakika ile sınırlı olduğunu ve sol üste filigran eklediğini söyleyelim. Fakat site çok başarılı olduğu için 10 dakikalık sınır ile bile çok güzel kayıtlar elde edebilirsiniz. Sitenin en çekici özelliği aldığınız kayıtlar üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz.

Göreceğiniz gibi 3 farklı, internet üzerinden bedava ücretsiz şekilde ekran kaydı alabileceğiniz siteyi paylaştım. Windows10 ve windows11 için işletim sisteminin özelliği olan ekran kaydı alma özelliği mevcut. Bu özelliği başka bir yazımda paylaşacağım. Umarım işinize yarar. Yeni yazılarda görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.