Menü

Uğur Dündar’ın Canlı Yayındaki Çıldırışı

Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar, Turhan Çömez’in bilgisayarında ele geçirilen, kendisi ve ailesi hakkında asılsız iddialar içerdiği halde, iddianameye aynen kopyalanan e-posta’ya isyan etti.Dündar, "Birisi namusumuzla oynarsa hesabını yargıda sorarız. Ama yargı namusumuzla oynarsa ne yapacağız" dedi. Dündar, STAR Ana Haber’de tepkisini şöyle dile getirdi:

Konuyla ilgili yazı ve video konumuzun devamında…

 

 

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

Ergenekon İddianamesinde yer alan bir konu ben ve ailemle ilgili. Tansu Çiller’in Başbakan olduğu dönemde eşi Özer Çiller’in çıkarttığı iddia edilen bir gazete Öncü ve yine ona ait olduğu iddia edilen bir televizyon vardı B TV… O televizyonda ve o gazetede şahsıma, aileme yönelik bütün iftiraları mahkum ettirdim. Şimdi iddianameden bir bölüm okuyorum size; B TV’nin Haber Müdürü şu anda Susurluk zanlılarından bir gazeteciye e-mail atıyor. E-mail’de aynen şunlar yazıyor: (B TV kanalında haber müdürü olarak göreve başladım. Ama bu Özer Çiller çok küfürlü haberler yaptırmak istedi. Yani bize karşı. Bir müddet sonra yöneticilikten ayrıldım. Kütüphaneye kapanmıştım ama bir baktım ki benim ismim silinmemiş künyeden. Bütün mahkemeler bana açılıyor. Tabi künyede kim varsa ona açacağız. Uğur Dündar’a haber yolladım bana dava açma diye. Tuncay Özkan da o sıralar Arena’da çalışıyordu. Ayrıca Uğur Dündar ve Aydın Doğan’la ilgili elinde ciddi bilgi ve belgeler vardı. Mesela Uğur Dündar’ın aile ilişkileri. Karısının sürekli Brezilya’ya gidişi. Bununla ilgili daha bir yığın, fazla vaktinizi almamak için okumuyorum ama iftira.)

Meydan okuyorum

Şimdi sayın seyirciler, bize birisi iftira atarsa biz bunun hesabını yargıya sorarız. Benim eşim evlendikten sonra hiçbir zaman tek başına yurt dışına çıkmadığı gibi, hayatında Brezilya’ya gitmedi. Eğer benim eşimin Brezilya’ya gittiğini, birisi çıksın ispat etsin evliliğimiz döneminde Brezilya’ya gittiğini birisi çıksın ispat etsin, ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi sayın seyirciler. Uğur Dündar’ın aile ilişkisi, Uğur Dündar’ın eşinin sık sık Brezilyaya gitmesi. Birisi iftira atacak, siz savcı olarak bu iftiranın peşine düşmek varken onu aynen alacaksınız ve yarın öbür gün bizim yaptığımız haberlerden rahatsız olan yandaş basının kullanması için malzeme hazırlayacaksınız. Sevgili seyirciler. Bunun Ergenekon davasıyla ne ilgisi var.

İlgililere çağrı

Şimdi yargı eliyle namusumuz, şerefimiz 5 paralık edilmek isteniyor. Ben sayın Başbakan’a sesleniyorum. Sayın Başbakan’ın temiz olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başbakan Emine Hanım’ın sık sık Brezilya’ya gittiğine dair bir yerde, hele bir savcı vasıtasıyla size bir iftira atılsa, aile namusunuz karalanmak istense ne yaparsınız? Sayın Adalet Bakanı, dürüstlüğüne her zaman inandığım ve dürüst olduğunu her zaman söylediğim Sayın Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin. Sizin eşinize bir çamur atılsa, sizin aile namusunuz, çocuklarınızın namusu paralansa ne yaparsınız? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Aykut Cengiz Engin, size sesleniyorum, bunun altına nasıl imza atar bir savcı. Birisi bizim namusumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı namusumuzla oynarsa ne yapacağız? Ne yapacağız? Bari gelin de öldürün. Sayın seyirciler, ne alakası var bunun Ergenekon iddianamesiyle, Soruyorum ne alakası var? Yazıklar olsun.

3 çocukları var

Uğur Dündar, eski Türkiye Güzeli Yasemin Baradan Dündar’la evli. Çiftin ilk çocukları Bora’nın ardından Damla ve Bartu adını verdikleri ikizleri dünyaya gelmişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.